Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 7 από 7

Θέμα: Τρεχαντηρι με πανια

  1. #1
    Εγγραφή
    Jan 2010
    Περιοχή
    Νέα Πέραμος, Καβάλα
    Μηνύματα
    3

    Προεπιλογή Τρεχαντηρι με πανια

    [/IMG]Καταρχάς Χρονιά σας πολλά και Καλή Χρονιά σε όλους τους Ανθρώπους του Forum και όχι μόνο !
    Πριν από λίγο καιρό περίπου, εκπλήρωσα ένα όνειρο που είχα πάντα από μικρό παιδί , ένα ξύλινο καΐκι και συγκεκριμένα ένα τρεχαντήρι με πανιά. Είναι ένα σκάφος που χρειάζεται πολύ δουλειά αλλά είμαι πεπεισμένος πως όταν περαιωθεί θα τιμά την ναυτοσύνη και τις Θάλασσες μας . Ελπίζω να έχω την βοήθεια σας σε αυτήν την Οδύσσεια .

  2. #2
    Εγγραφή
    Jan 2008
    Περιοχή
    στο Ελληνικό Αρχιπέλαγος
    Μηνύματα
    640

    Προεπιλογή

    Χρόνια πολλά και σε σένα και πολύχρονος για την χθεσινή ονομαστική σου γιορτή.
    [SIGPIC][/SIGPIC] Hellenarc
    [SIZE=3][FONT=Times New Roman]Δεν θα ‘μουν άξιος ναυτικός αν δεν γνώριζα ο φτωχός πως μάχη εμπόριο πειρατεία ίδια είναι και τα τρία [/FONT][/SIZE]

  3. #3
    Εγγραφή
    Jan 2010
    Περιοχή
    Νέα Πέραμος, Καβάλα
    Μηνύματα
    3

    Προεπιλογή

    Σας ευχαριστώ θερμά

  4. #4
    Εγγραφή
    Nov 2009
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    20

    Προεπιλογή

    ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΤΟ ΚΑΙΚΙ ΣΟΥ
    ΠΕΣ ΜΑΣ ΛΙΓΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙ ΑΥΤΟ
    ΕΧΕΙ ΚΟΝΤΡΑ ΚΑΡΙΝΑ Η ΕΡΜΑ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ,
    ΧΤΙΣΤΙΚΕ ΓΙΑ ΙΣΤΙΟΦΟΡΟ ΑΡΧΙΚΑ?
    ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΒΓΑΛΕΙΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΡΓΑΣΙΕΣ?

  5. #5
    Εγγραφή
    Jan 2010
    Περιοχή
    Νέα Πέραμος, Καβάλα
    Μηνύματα
    3

    Προεπιλογή

    Το καΐκι χτίστηκε στη Ρόδο από κάποιον Πέτρο , Ημερομηνία κατασ. 1970. Εγώ το πήρα από τη Σάρτη, Χαλκιδικής, από ένα Αυστριακό που το είχε πολύ μεράκι αλλά δυστυχώς δεν το χάρηκε ο άνθρωπος γιατί απεβίωσε πριν 6μηνες. Το πλάνο μου είναι να το φέρω δίπλα στο σπίτι μου (στη στεριά) και από εκεί και πέρα σιγά σιγά ελπίζω να το έχω τελείωση σε κανα χρόνο. Τα χεριά μου πιάνουν ! αλλά προς το παρών το μόνο κοινό που έχω με τα ξύλινα καραβιά είναι από την θητεία μου στο ΠΝ!

  6. #6
    Εγγραφή
    Nov 2009
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    20

    Προεπιλογή

    ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΙΣ ΜΕ ΦΩΤΟ ΓΙΑ ΤΑ ΣΤΑΔΙΑ ΤΩΝ ΕΡΓΑΣΙΩΝ
    ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ

  7. #7
    Εγγραφή
    Jan 2008
    Περιοχή
    στο Ελληνικό Αρχιπέλαγος
    Μηνύματα
    640

    Προεπιλογή

    Πραγματικά φίλε μου έχεις μια Οδυσσέα μπροστά αρκεί να μην σε περιμένει κάποια Πηνελόπη σου, από την υπερκατασκευή, την επαναφορά του βιαρίσματος του παραπέτου και την αλλαγή του εξαρτισμού γιατί δεν σε βλέπω να το ευχαριστιέσαι για πολύ. Υπάρχουν σίγουρα πολλά πράγματα ακόμα που θα τα έχεις εντοπίσει και θα επέμβεις .
    Σίγουρα είναι ένα τρεχαντήρι που είναι εξοπλισμένο με μεράκι όχι όμως για πανιά.
    Συγγνώμη για την παρατήρηση μου αλά αυτό βλέπω
    Εμείς πιστεύω είμαστε εδώ και από εδώ πολλοί είναι αυτοί και εγώ μαζί που θα βοηθήσουμε ανιδιοτελώς
    [SIGPIC][/SIGPIC] Hellenarc
    [SIZE=3][FONT=Times New Roman]Δεν θα ‘μουν άξιος ναυτικός αν δεν γνώριζα ο φτωχός πως μάχη εμπόριο πειρατεία ίδια είναι και τα τρία [/FONT][/SIZE]

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας