Σελίδα 42 από 45 ΠρώτηΠρώτη ... 324041424344 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 411 έως 420 από 444

Θέμα: Αντιγόνη [Ποσειδώνας - Antigoni, Poseidonas]

  1. #411

    Προεπιλογή

    ?????????????????????????????????????????????????? ????????????
    Ισος ακόμα υπάρχουν ελπίδες. ΑΝΕΒΑΊΝΕΙ βδ ?

  2. #412

    Προεπιλογή

    Να υπάρχουν ελπίδες για ποιό πράγμα φίλε μου ??? Και ακόμα, τι από αυτά που παρέθεσα στο ποστ μου σε κάνει να αναρωτιέσαι αν "ανεβαίνει ΒΔ" ??? (φαντάζομαι εννοείς την Κέρκυρα).

    Έχουμε εδώ και καιρό γράψει ότι το πλοίο έχει πουληθεί στο εξωτερικό, και για κάθε πλοίο που συμβαίνει κάτι τέτοιο ζητείται ανάκληση δήλωσης δρομολόγησης από την γραμμή - γραμμές που είναι δηλωμένο. Απλά είναι τα πράγματα, εκτός πιά και αν έχεις δικές σου πληροφορίες ότι το πλοίο δεν πουλήθηκε στο εξωτερικό. Με ενδιαφέρον να τις ακούσουμε.

  3. #413
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Ας δούμε το όμορφο Ποσειδών φωτογραφημένο με dron, στο Καματερό που έχει δέσει μέχρι να αναχωρήσει για το εξωτερικό. Ένα υπέροχο πλοίο με καταπληκτικές γραμμές.

    ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ-482-06-12-2018.jpg

  4. #414

    Προεπιλογή

    Εξαιρετική φωτογραφία !!!

  5. #415

    Προεπιλογή

    Στις πιάτσες του Περάματος, όπως και γενικότερα στις "πιάτσες", ακούς ανά καιρούς διάφορα. Όπως για παράδειγμα αυτό που άκουσα πρόσφατα για το ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ, ότι δηλαδή ακυρώθηκε η πώληση του και ότι θα επανέλθει στην δράση δρομολογούμενο στη γραμμή Ρίου - Αντίριου !!!

    Η αλήθεια είναι ότι αν για οποιοδήποτε λόγο ακυρωνόταν η πώληση στις Φιλιππίνες, έχει γίνει η σκέψη μιας και στην Αιδηψό αντικαταστάθηκε από το ΑΛΚΥΩΝ, να δρομολογηθεί στην γραμμή του Ρίου. Η πώληση όμως τουλάχιστον μέχρι αυτή την στιγμή που μιλάμε αναφέρεται ως βέβαιη, η προκαταβολή που ήδη έχει δωθεί είναι σημαντική (και το κυριότερο μη επιστρεφόμενη !!!), και η καθυστέρηση στην παράδωση - παραλαβή του πλοίου οφείλεται σε τραπεζικοοικονομικούς διαδικαστικούς λόγους.

    Εν αναμονή λοιπόν των εξελίξεων, να δούμε το καραβάκι που συνεχίζει να αναπαύεται για τρίτο συνεχόμενο μήνσ στο Καματερό της Σααλαμίνας.

    IMG_0371.jpg__IMG_0375.jpg
    Σαλαμίνα - 02/02/2019

  6. #416

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pantelis2009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φαίνεται ότι ....μερικοί για να πάρουν post γράφουν ότι τους κατέβει στην γκλάβα.
    Όπως τα λες Παντελή, ακριβώς όπως τα λες !!! Εδώ διαβάζουνε ένα αίτημα στο αυριανό ΣΑΣ που προφανώς αφορά κάποιο μικρό επιβατηγό,

    ΘΕΜΑ 80
    ΕΚΤΑΚΤΗ ΔΡΟΜΟΛΟΓΗΣΗ Ε/Γ-Δ/Ρ «ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ» ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ ΦΟΙΝΙΚΑΣ-ΛΟΥΤΡΟ-ΜΑΡΜΑΡΑ-ΣΦΑΚΙΑ ΑΠΟ 01-05-2019 ΕΩΣ 31-10-2019
    και .....στείλανε άμεσα (!!!) το πλοίο του παρόντος θέματος στην .....νότια Κρήτη (ήμαρτον Παναγία μου !!!), χωρίς καν να σκεφτούν ότι το αίτημα αφορά πλοίο Ε/Γ-Δ/Ρ (επιβατηγό - δρομολογιακό) και ουχί βεβαίως βεβαίως Ε/Γ-Ο/Γ !!! Τι άλλο να πει κανείς.......

  7. #417
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Στις πιάτσες του Περάματος, όπως και γενικότερα στις "πιάτσες", ακούς ανά καιρούς διάφορα. Όπως για παράδειγμα αυτό που άκουσα πρόσφατα για το ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ, ότι δηλαδή ακυρώθηκε η πώληση του και ότι θα επανέλθει στην δράση δρομολογούμενο στη γραμμή Ρίου - Αντίριου !!!

    H πληροφορία που μου ήρθε και είναι έγκυρη λέει ότι στο όμορφο Ποσειδών ακυρώθηκε η πώληση στις Φιλιππίνες και .....μάλλον θα το δούμε να κάνει δρομολόγια στη γραμμή του Ρίου - Αντιρρίου. ¶ρα μετά από 6-7 μήνες που είναι δεμένο στο Καματερό (απ' όπου και η φωτογραφία) περιμένουμε το επόμενο ΣΑΣ για να δούμε τι θα γίνει με αυτό το υπέροχο πλοίο. Καλή συνέχεια.

    ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ-483-06-12-2018.jpg

  8. #418

    Προεπιλογή

    Αν πράγματι ισχύει (δεν γνωρίζω και δεν αμφισβητώ), είναι πολύ ευχάριστη η πληροφορία που μας παραθέτεις Παντελή. Και για εμάς μιας και θα παραμείνει στην χώρα μας ένα πολύ όμορφο φέρρυ, αλλά και για την πλοιοκτήτρια εταιρεία του, μιας και αφενός κανένα πλοίο προς πώληση δεν αποσύρεται από την γραμμή του και μένει ανενεργό επί τόσους μήνες χωρίς να έχει πέσει .....προκαταβολή, αφετέρου η προκαταβολή ποτέ δεν επιστρέφεται μετά από ακύρωση της πώλησης (τουλάχιστον με υπαιτιότητα του αγοραστή) !!!

  9. #419
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Πολύ έντονα ακούγεται αυτές τις μέρες ότι το Ποσειδώνας που είναι δεμένο στο Καματερό όπως βλέπουμε στη φωτογραφία εδώ και 7 μήνες, αλλάζει πλοιοκτήτη. Οι πληροφορίες μου λένε ότι πάει στον Κο. Παπαϊωαννίδη, μένει να δούμε αν βγουν αληθινές και που θα δουλέψει το υπέροχο αυτό πλοίο. Καλή συνέχεια.

    ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ-484-06-12-2018.jpg

  10. #420
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Να πούμε ότι οι πληροφορίες για πώληση του Ποσειδώνας στον Κο. Παπαϊωαννίδη βγήκαν αληθινές όπως λένε οι πηγές μου και σύντομα θα το δούμε σε κάποιο ναυπηγείο (μάλλον Κανέλου) ώστε να γίνουν οι απαραίτητες εργασίες για να μπει σε κατηγορία ώστε να δουλέψει στον Αργοσαρωνικό. Υπέροχη είδηση που το ωραίο πλοίο δεν θα φύγει στα ξένα και θα δουλέψουν Έλληνες για την επάνδρωση του. Ας θυμηθούμε την καθέλκυση του Ποσειδώνας στο ναυπηγείο Ατσαλάκη που έγινε στις 30/04/2010 και δύο φωτογραφίες από το πρώτο του ταξίδι (ήμουν μέσα με το γιο μου) που πήγε στην Αιδηψό στις 29/06/2010. Καλή συνέχεια.

    ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ-380.jpg ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ-387.jpg

Σελίδα 42 από 45 ΠρώτηΠρώτη ... 324041424344 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας