Σελίδα 5 από 26 ΠρώτηΠρώτη ... 3456715 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 41 έως 50 από 252

Θέμα: Αρχάγγελος [Archagelos - Fichtelberg - Dana Minerva - Seahawk]

  1. #41
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Περιοχή
    Ωρωπός - Ρέθυμνο
    Μηνύματα
    3.081

    Προεπιλογή

    Το παλεύουμε ρε Συλβέστρο...

  2. #42
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Καλα γιατι δέν ειπες μια καλησπέρα βρε παιδι μου???

  3. #43
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Athens, Syros-Tinos
    Μηνύματα
    9.162

    Προεπιλογή

    Απ ότι βλέπεις Απόστολε, ουδέν κρυπτό όχι μόνο απο τον ήλιο αλλά και απ' το φεγγάρι, τ' άστρα και την συνεφιά
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Leo : 25-01-2009 στις 12:48

  4. #44
    Εγγραφή
    Oct 2008
    Περιοχή
    Ρεθυμνο
    Μηνύματα
    197

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Thanasis89 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην gallery θα βρείτε τον Αρχάγγελο στο Ρέθυμνο.


    Και εδώ.
    Θανάση, η φωτογραφία σου καταχωρήθηκε. Θενκς.
    [URL="http://www.agorapress.gr"][SIGPIC][/SIGPIC][/URL]

  5. #45
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Περιοχή
    Ωρωπός - Ρέθυμνο
    Μηνύματα
    3.081

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Apostolos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλα γιατι δέν ειπες μια καλησπέρα βρε παιδι μου???



    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Leo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απ ότι βλέπεις Απόστολε, ουδέν κρυπτό όχι μόνο απο τον ήλιο αλλά και απ' το φεγγάρι, τ' άστρα και την συνεφιά
    Δεν πιστεύω να είχαμε προσωπικότητα του forum μέσα στο παπόρο και να μην μου είπε κανείς τίποτα... :shock: Έφευγε και 10 το βράδυ... Στις 8.30 πήγα εγώ εκεί... Και περίμενα...

  6. #46
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Περιοχή
    Ωρωπός - Ρέθυμνο
    Μηνύματα
    3.081

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από villy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εδώ.
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από villy Εμφάνιση μηνυμάτων

    Θανάση, η φωτογραφία σου καταχωρήθηκε. Θενκς.
    Να 'σαι καλά Βασίλη ! Εγώ σ' ευχαριστώ !

  7. #47
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Να πω την κακία μου? Λίγο το ευχαρηστήθηκα που έγινε σπάσιμο στους αγρότες. Οταν οι ναυτικοί λένε μιά φορα στα 10 χρόνια να κάνουν μία απεργία με τα πλεόν δίκαια αιτήματα (εμάς δεν μας επιδοτούν για τίποτε) οι αγρότες και ιδικά της Κρήτης κατεβαίνουν στο λιμάνι, καίνε τους κάβους, βρίζουν και χτυπούν τους ναυτικούς και φέρνουν τον κόσμο ανάστατα με τα και καλά ευπαθή προιόντα τους, Με 2 μέρες απεργία όπως λένε θα καταστραφει η σοδιά μιας χρονιάς, αλλα όταν φράζουν τους δρόμους και τεμαχίζουν την χώρα σε 100 κομματια όλα ειναι οκ και δίκαια...

  8. #48
    Εγγραφή
    Oct 2008
    Περιοχή
    Ρεθυμνο
    Μηνύματα
    197

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Apostolos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να πω την κακία μου? Λίγο το ευχαρηστήθηκα που έγινε σπάσιμο στους αγρότες. Οταν οι ναυτικοί λένε μιά φορα στα 10 χρόνια να κάνουν μία απεργία με τα πλεόν δίκαια αιτήματα (εμάς δεν μας επιδοτούν για τίποτε) οι αγρότες και ιδικά της Κρήτης κατεβαίνουν στο λιμάνι, καίνε τους κάβους, βρίζουν και χτυπούν τους ναυτικούς και φέρνουν τον κόσμο ανάστατα με τα και καλά ευπαθή προιόντα τους, Με 2 μέρες απεργία όπως λένε θα καταστραφει η σοδιά μιας χρονιάς, αλλα όταν φράζουν τους δρόμους και τεμαχίζουν την χώρα σε 100 κομματια όλα ειναι οκ και δίκαια...
    Απόστολε δε μπορώ παρά να συμφωνήσω μαζί σου στο θέμα της ευχαρίστησης.
    Άνθρωποι είμαστε και έχουμε συναισθήματα.
    Και εκτός από τα συναισθήματα που εξέφρασες θεωρώ ότι οι αγρότες το παραξηλώνουν με το να ταλαιπωρούν επί μέρες και με αβέβαιο το μέλλον, τις υπόλοιπες κοινωνικές ομάδες. Τα να κλείσεις συμβολικά τους δρόμους καναδυό μέρες για κάτι εύλογο, θα με βρεις σύμμαχό σου. Το να το τραβήξεις όμως επί μέρες... με κάνεις εχθρό σου.
    Σε αυτό ακριβώς αναφερθήκαμε και προχθές σε αυτό το άρθρο...
    http://www.agorapress.gr/el/news.php?n=396 με τίτλο Αγροτική ... ταλαιπωρία!
    Σε κάθε περίπτωση όμως δε μπορούμε να χειροκροτούμε επιχειρηματίες που μεμονωμένα "σπάνε" με τσαμπουκά αυτές τις συλλογικές προσπάθειες με γνώμονα το προσωπικό τους συμφεροντάκι.
    Εν κατακλείδι λοιπόν θεωρώ άκρως αντιλαϊκή την ενέργεια της ΑΝΕΚ να σπάσει το κλοιό των αγροτών με έντεχνο τρόπο.
    Με λίγα λόγια ή όλοι μαζί, ή κανείς!
    [URL="http://www.agorapress.gr"][SIGPIC][/SIGPIC][/URL]

  9. #49
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Θα ήθελα να ζητήσω συγνώμη αν φάνηκε ότι εκφράζομαι ενάντια στους λαϊκούς αγώνες. Απλά νιώθω την αδικία, όταν στις απεργίες των ναυτικών οι εργάτες αγρότες, δέν στηρίξανε τους ναυτικούς στις ολιγοήμερες απεργίες και τότε έγιναν σύμμαχοι των Εφοπλιστών στο σπάσιμο της άκρως δίκαιης απεργίας. Και φυσικά δέν νιώθω ευχαρίστηση όταν το Κεφάλαιο καταφέρνει να πατάσσει τον Λαό... Η δήλωση μου ήταν πέρα για πέρα ατυχής και έγινε στο κλίμα της απλής κουβέντας και όχι στην υπεράσπιση κανενός συμφέροντως. Απλά παρατηρούμε ότι και στις δύο περιπτώσεις βρέθηκαν οι εργάτες να παλέβουν για τα Αφεντικά και στο τέλος πάλι αδικημένοι είναι... Λύση? Την επόμενη φορά που θα γίνει κλείσιμο των δρόμων η ΠΝΟ να μήν επιτρέψει την δρομολόγηση πλοίου προς το σπάσιμο αποκλεισμού των δρόμων, και οι Αγρότες στην επόμενη απεργία των ναυτικών να αποκλείσουν και τις εισόδους των λιμανιών και να μην επιτρέπουν την φόρτωση των πλοίων. Μόνο συνασπισμένοι θα μπορέσουμε το ελάχιστο, δηλαδή την αξιπρεπή ζωή μας!
    Συγνώμη για το ολίγο off topic απο τον admin...

  10. #50
    Εγγραφή
    Jun 2008
    Περιοχή
    Souda Port.....
    Μηνύματα
    2.401

    Προεπιλογή ¶φιξη του "Αρχάγγελος" στην Σούδα 31-1-09 (Μέρος Πρώτο)

    Φτάνοντας από το λιμάνι του Ρεθύμνου στο λιμάνι της Σούδας...
    P1312935 αντίγραφο.jpg

    P1312939 αντίγραφο.jpg

    P1312941 αντίγραφο.jpg

    P1312949 αντίγραφο.jpg

    P1312954 αντίγραφο.jpg

Σελίδα 5 από 26 ΠρώτηΠρώτη ... 3456715 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας