Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 11 έως 12 από 12

Θέμα: Sun Line

  1. #11
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    10.510

    Προεπιλογή

    Αλέξανδρε νομίζω οτι το όνομα OCEANIC II το πήρε το 2007 όταν προστέθηκε στο στόλο της Pullmantur σε συνέχεια του παλιου - αυθεντικού - OCEANIC, οπότε το όνομα θεωρώ οτι δεν είχε σχέσει με την παλιά Sun Line/Oceanic Shipping. Ιδιοκτήτης ήταν ο πλοίαρχος Πάρης Κατσούφης με μακρά πορεία στην κρουαζιέρα και δεν ξέρω αν είχε περάσει και από τη Sun Line απ'όπου θα μπορούσε να είχε "κρατήσει" το σχέδιο της εταιρικής σημαίας.

  2. #12

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Ellinis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλέξανδρε νομίζω οτι το όνομα OCEANIC II το πήρε το 2007 όταν προστέθηκε στο στόλο της Pullmantur σε συνέχεια του παλιου - αυθεντικού - OCEANIC, οπότε το όνομα θεωρώ οτι δεν είχε σχέσει με την παλιά Sun Line/Oceanic Shipping. Ιδιοκτήτης ήταν ο πλοίαρχος Πάρης Κατσούφης με μακρά πορεία στην κρουαζιέρα και δεν ξέρω αν είχε περάσει και από τη Sun Line απ'όπου θα μπορούσε να είχε "κρατήσει" το σχέδιο της εταιρικής σημαίας.
    Το γνωρίζω το ιστορικό ¶ρη, άλλωστε τα έχω γράψει στο θέμα του Mona Lisa, αλλά βλέποντας την σημαία στην πλώρη του και το όνομα έκανα συνειρμό με τα σινιάλα της Sun Line που στην περίπτωση αυτήν είναι ίδια.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας