Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 22

Θέμα: Σχεδιασμός και τοποθέτηση λιμανιών στο VS 7

  1. #1
    Εγγραφή
    Oct 2008
    Περιοχή
    Νάξος
    Μηνύματα
    581

    Προεπιλογή Σχεδιασμός και τοποθέτηση λιμανιών στο VS 7

    8elw na kanw mia erwthsh kai opoios 3erei parakalw na mou lusei thn aporeia...An 8elw na ftia3w to limani enws nhsiou, pws vriskw tis suntetagmenes tou shmeiou 'h kalutera ths perioxhs, sthn opoia 8elw na mpei to limani???
    Μα ο ήλιος εβασίλεψε κι ο αητός απεκοιμήθη
    και το βοριά το δροσερό τον πήραν τα καράβια.
    Κι έτσι του δόθηκε καιρός του Χάρου και σε πήρε.

  2. #2

    Προεπιλογή

    loipon akou,anoigeis to vs pigaineis me to ploio sto simeio akribws pou 8es tou nisiou kai anoigeis ton xarti.DEN KANEIS TPT ALLO,kai meta bgaineis apo to paixnidi kai anoigeis ena simeiwmatario kai patas deksi klik + epikollisi.kai exeis tis akribeis syntetagmenes pou 8es.O,ti allo 8es rwta me

  3. #3
    Εγγραφή
    Oct 2008
    Περιοχή
    Νάξος
    Μηνύματα
    581

    Προεπιλογή thanx

    Euxaristw file fourtounaki!!!!!
    Μα ο ήλιος εβασίλεψε κι ο αητός απεκοιμήθη
    και το βοριά το δροσερό τον πήραν τα καράβια.
    Κι έτσι του δόθηκε καιρός του Χάρου και σε πήρε.

  4. #4
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    ΡΑΦΗΝΑ / ΒΟΛΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ....
    Μηνύματα
    1.996

    Προεπιλογή

    Έχω φτιάξει μερικά λιμάνια, ως την παραμικρή λεπτομέρεια , και τα έχω τοποθετήσει, αλλά υπάρχει ένα πρόβλημα. Έχω φτάξει και ιστούς
    ηλεκτροφωτισμού (σαν αυτόν της φωτογραφίας στη Ραφήνα) . Θα ήμουν ευγνώμων, αν κάποιος μπορούσε να μου πει πως να τους φωτίσω.

    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες
    http://www.rafinavessels.webs.com

  5. #5
    Εγγραφή
    Aug 2009
    Περιοχή
    Ρεθυμνο
    Μηνύματα
    509

    Προεπιλογή

    έχω φτιάξει ένα λιμάνι στο sketchup αλλα δέν ξέρω πως να το βάλω στο vs ξέρει μήπος κανείς?
    [SIZE="5"]στα λιμάνια των φάρων οι ριπές...[/SIZE]

  6. #6

    Προεπιλογή

    ειναι πολύ απλο,αφού το κανεις 3d,το μετατρέπεις σε αρχείο x με το convds και του δίνεις το όνομα του νησιού που θελεις (αντικαθιστάς το παλιο λιμανι του vs με το δικό σου στον φάκελο ''aegean sea'') και έτοιμο!,τωρα αν εμφανίζεται ήτε πιο πισω,ήτε πιο μπροστά απο το έδαφος πρέπει να το ρυθμίσεις ή στο sketchup ή στις συντεταγμένες του λιμανιού που βρίσκονται στον ίδιο φάκελο (aegean sea) και έχουν ίδιο όνομα με τα αρχεία χ των λιμανιων.Ελπίζω να βοηθησα...

  7. #7
    Εγγραφή
    Aug 2009
    Περιοχή
    Ρεθυμνο
    Μηνύματα
    509

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Stylianos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειναι πολύ απλο,αφού το κανεις 3d,το μετατρέπεις σε αρχείο x με το convds και του δίνεις το όνομα του νησιού που θελεις (αντικαθιστάς το παλιο λιμανι του vs με το δικό σου στον φάκελο ''aegean sea'') και έτοιμο!,τωρα αν εμφανίζεται ήτε πιο πισω,ήτε πιο μπροστά απο το έδαφος πρέπει να το ρυθμίσεις ή στο sketchup ή στις συντεταγμένες του λιμανιού που βρίσκονται στον ίδιο φάκελο (aegean sea) και έχουν ίδιο όνομα με τα αρχεία χ των λιμανιων.Ελπίζω να βοηθησα...
    σύγνωμη αλλα πώς το μοντέλο στο sketchup το κάνω 3d?
    παρεπηπτόντος έχω την έκδοση 7 του sketchup....
    [SIZE="5"]στα λιμάνια των φάρων οι ριπές...[/SIZE]

  8. #8

    Προεπιλογή

    το sketchup pro αν δεν κάνω λάθος στο file>export>3d αλλά εαν δεν έχεις αυτήν την δυνατότητα μπορείς να βρεις exporters σε διαφορα sites που ασχολούνται με το θεμα...

  9. #9
    Εγγραφή
    Aug 2009
    Περιοχή
    Ρεθυμνο
    Μηνύματα
    509

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Stylianos Εμφάνιση μηνυμάτων
    το sketchup pro αν δεν κάνω λάθος στο file>export>3d αλλά εαν δεν έχεις αυτήν την δυνατότητα μπορείς να βρεις exporters σε διαφορα sites που ασχολούνται με το θεμα...
    οκ...το έκανα 3d αλλα τώρα πως το κανω σε μορφή x ?
    [SIZE="5"]στα λιμάνια των φάρων οι ριπές...[/SIZE]

  10. #10

    Προεπιλογή

    Λοιπόν ειναι και αυτό απλό.Κατεβάζεις απο εδω :http://www.hangsim.com/vs/ download.php το conv3ds(τριτο απο το τελος της στηλης) και με αυτό ανοίγεις τα 3d αρχεία σου και τα κάνεις x,μετά τα τοποθετείς στον φάκελο aegean sea δινοντας τους το όνομα των τοπίων που ειναι μεσα (αν προκειται για λιμανι) αλλιως αν προκεται για πλοίο βαζεις το x σε έναν φάκελο μαζί με το boat.cfg ενώς άλλου και τον βαζεις στον φακελο ''boats''.ελπίζω να βοήθησα....

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας