Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 11

Θέμα: Ηatteras 80

  1. Προεπιλογή Ηatteras 80

    ''To Ηatteras 80 αποτελεί μια ποιοτική θαλαμηγό που εκτείνεται στα 24,33 x 6,48 μέτρα ενώ προσφέρει υψηλά επίπεδα πλεύσης και πολυτελείς χώρους.

    Το σκάφος εκτείνεται σε τρία καταστρώματα και διαθέτει κλασσικές γραμμές. Κύρια χαρακτηριστικά του είναι το hard top και οι μεγάλες γυάλινες επιφάνειες της υπερκατασκευής, στοιχεία που συμβάλλουν στην εξωτερική του όψη.

    Στο ανώτερο κατάστρωμα συναντάμε το fly bridge, έναν επιμελημένο χώρο που διαθέτει ένα πιλοτήριο με πλήρη εξοπλισμό, δύο καθιστικά και ένα wet bar. Η προστασία που προσφέρει το hard top είναι ουσιαστική, παρέχοντας επαρκή προστασία στους επιβάτες από τις καιρικές συνθήκες. Ανάλογα με την έκδοση, στο fly bridge είναι δυνατόν να τοποθετηθεί και Jacuzzi.

    Στο πρυμναίο μέρος του κύριου καταστρώματος είναι εγκατεστημένη η υπαίθρια τραπεζαρία ενώ σε κοντινή απόσταση βρίσκεται το wet bar.

    Μια μεγάλη συρόμενη πόρτα σηματοδοτεί τη είσοδο στο ευρύχωρο εσωτερικό, στο οποίο συνδυάζεται η κλασσική και η μοντέρνα αισθητική, ενώ χρησιμοποιούνται έντονες χρωματικές αποχρώσεις στις επιπλοσυνθέσεις και τα υφάσματα.

    Το εσωτερικό προσφέρεται σε δύο εκδόσεις. Η μία περιλαμβάνει σαλόνι και τραπεζαρία σε ενιαίο χώρο και την κουζίνα σε ξεχωριστό χώρο ενώ η άλλη περιλαμβάνει την τραπεζαρία και την κουζίνα στον ίδιο χώρο και εξοπλίζεται με ένα επιπλέον μπαρ στο σαλόνι.

    Στην πρώτη έκδοση, το σαλόνι διαθέτει ....''
    Η συνέχεια εδώ: http://www.in.gr/Reviews/imagegaller...ngItemID=30092

    Πολύ όμορφο σκάφος και με 22 μιλάκια είναι ότι πρέπει .Δεν είναι και highspeed , γι'αυτό όμως νομίζω πως δεν θα καίει και πολύ.

  2. #2
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Μηνύματα
    1.055

    Προεπιλογή

    Ωραίο αρθράκι!!!!! Thanks!!!
    ...για να φέρουμε, εμείς οι νέοι, το κόσμο στα μέτρα μας, πρίν μας φέρει αυτός στα δίκα του...

  3. #3

    Question

    το hatteras 80 ειναι απιστευτο παιδια !!!οντωσ πολυ ωραιο αρθρο!!!το hatteras 80 ειναι αυτο που εχω σε φωτο στο ονομα μου διπλα!!!απιστευτο!!!εχει και τζακουζζζιιιιιιι!!!!!!

  4. #4
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Μηνύματα
    1.055

    Προεπιλογή

    Καλώς ήλθες και από μένα elpida!

    Από πηγάζει η γνώση για το σκάφος; Ασχολείσαι με σκάφη αναψυχής;;
    ...για να φέρουμε, εμείς οι νέοι, το κόσμο στα μέτρα μας, πρίν μας φέρει αυτός στα δίκα του...

  5. #5

    Προεπιλογή

    καλωσ σασ βρηκα asteria πιστευω να εχουμε καλο ταξιδι!μπουνατσα εχει!!!!μου αρεσουνε παρα πολυ τα γρηγορα σκαφη δεν ασχολουμε παρα πολυ αλλα μου αρεσει να ψαχνομαι γενικως.οποτε απο εκει προρχεται και η γνωση μου για το hatteras!που θα παει καποια στιγμη θα αποκτησω ενα παρομοιο!η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια ετσι δεν λενε?

    ΑΝ ΣΤΑΜΑΤΑΣ ΝΑ ΟΝΕΙΡΕΥΕΣΑΙ ΣΤΑΜΑΤΑΣ ΝΑ ΖΕΙΣ!!!

  6. #6
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Μηνύματα
    1.055

    Προεπιλογή

    Σου εύχομαι να το αποκτήσεις το γρηγορότερο δυνατόν!!!
    Δε ξέρω αν το έχεις κάνει ήδη, πάντως μια καλή αρχή είναι να βγάλεις ένα δίπλωμα ταχυπλόου και να κάνεις αυτό που σου αρέσει με ενοικιαζόμενα σκάφη.
    ...για να φέρουμε, εμείς οι νέοι, το κόσμο στα μέτρα μας, πρίν μας φέρει αυτός στα δίκα του...

  7. #7

    Question

    ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ASTERIA ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΚΤΗΣΗ ΤΟΥ HATTERAS Η ΙΣΑΞΙΟΥ ΤΟΥ!!!ΑΛΛΑ ΑΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ ΕΔΩ ΘΑ ΗΜΟΥΝΑ ΘΑ ΕΚΑΝΑ TOUR ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΝΗΣΑΚΙΑ ΜΑΣ ΤΑ ΥΠΕΡΟΧΑ ΜΙΑ ΚΑΙ ΠΟΥ ΠΙΑΣΑΝ ΟΙ ΖΕΣΤΕΣ!!!!ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΠΛΩΜΑ ΤΑΧΥΠΛΟΟΥ!!ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΥ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΤΟ ΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ?

  8. #8
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Μηνύματα
    1.055

    Προεπιλογή

    Υπάρχουν διάφοροι όμιλοι ανά την Ελλάδα που κάνουν μαθήματα για την απόκτηση διπλώματος ταχυπλόου. Αν θες να μου πείς σε περιοχή μένεις ίσως μπορώ να βοηθήσω περισσότερο...
    ...για να φέρουμε, εμείς οι νέοι, το κόσμο στα μέτρα μας, πρίν μας φέρει αυτός στα δίκα του...

  9. #9

    Προεπιλογή

    ΜΕΝΩ ΧΑΙΔΑΡΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΒΟΛΕΥΕΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΕΙΡΑΙΑΣ.ΕΚΕΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ.ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΚΑΤΙ ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ.
    ΚΑΤΙ ΑΣΧΕΤΟ: ΤΟ PM ΕΙΝΑΙ PERSONAL MESSAGE? Η ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΕΔΩ

  10. #10
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Μηνύματα
    1.055

    Προεπιλογή

    Οι σχολές στη γραμμή ΣΕΦ έως Βουλιαγμένη είναι αρκετές. Εγώ δε γνωρίζω κάποια που να είναι στο Πειραιά, εκτός εάν κάποια από τις σχολές Ιστιοπλοΐας στο Μικρολίμανο έχει και τμήμα ταχυπλόου.

    Ρίξε μια ματιά εδώ: Ναυτίλος Σχολή απόκτησης διπλώματος χειριστού ταχυπλόου. 210-9881613 κ κιν: 6944-314645 Λυσικράτους 26 ¶λιμος.
    e-mail: [email protected]

    Το pm είναι προσωπικό μύνημα.
    ...για να φέρουμε, εμείς οι νέοι, το κόσμο στα μέτρα μας, πρίν μας φέρει αυτός στα δίκα του...

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας