Σελίδα 8 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 678
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 71 έως 74 από 74

Θέμα: Regina Prima (Regina, President Hoover, Panama)

Προεπιλογή REGINA ( PRIMA )

Το μπλοκακι αυτο (αν θυμαμαι σωστα) , κυκλοφορησε προς το τελος δεκαετιας ''60 . Μεσα ειναι οι διευθυνσεις των γραφειων. Τα γραμματα που εγραφε η μανα μου 1-2 την εβδομαδα για Καρα'ι'βικη ,(εχω ξαναγραψει οι ναυτικοι την ελεγαν Καραβα'ι΄κη) , τα στελναμε στην διευθυνση της Νεας Υορκης .Την διευθυνση την εγραφα εγω , που ειχα ξεκινησει να πηγαινω Αγγλικα .
    Νεαρη τοτε γειτονοπουλα μας , απορουσε για την αγωνια που ειχε η μανα μου, οταν περιμεναμε γραμμα .Ηταν και ''ποσταλισιος '' ο πατερας μου , δεν ειχαμε μαθει σε μακρυνα ταξειδια . Μετα που παντρευτηκε ενα καταπληκτικο παληκαρι το Νικο, που ηταν μηχανικος και περιμενε και αυτη γραμματα , ελεγε στην μανα μου .''τωρα σε καταλαβαινω ''.

IMG_20170412_102753.jpgIMG_20170412_095451.jpgIMG_20170412_095607.jpg

Περιοχή
    Αθήνα

Προεπιλογή

Να προσθέσω στο θέμα μια ακόμη φωτογραφία από τότε που το REGINA PRIMA είχε ναυλωθεί για να κάνει τους χειμώνες του 1974/75 και 75/76 κρουαζιέρες στην Ανταρκτική.

Regina en antartica con inscripcion _ModelPueblo.jpg
    πηγή

Προεπιλογή REGINA ( PRIMA )

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Ellinis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να προσθέσω στο θέμα μια ακόμη φωτογραφία από τότε που το REGINA PRIMA είχε ναυλωθεί για να κάνει τους χειμώνες του 1974/75 και 75/76 κρουαζιέρες στην Ανταρκτική.

Regina en antartica con inscripcion _ModelPueblo.jpg
    πηγή
    Αυτο το βαπορι χωρις να ειναι μεγαλο , ειχε την αρχοντια υπερωκεανιου .Ο πατερας σαν να θυμαμαι , πως το εκτιμουσε πολυ και σαν θαλασσοβαπορο .

Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Προεπιλογή

Στο Ships Monthly Oκτωβρίου υπάρχει ενδιαφέρον άρθρο γιά το γνωστό τρίο της Panama Line δλδ γιά το μετέπειτα REGINA PRIMA κ τα αδελφά του.

Σελίδα 8 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 678

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας