Σελίδα 24 από 26 ΠρώτηΠρώτη ... 142223242526 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 231 έως 240 από 254

Θέμα: Άρης ΙΙΙ [Aris ΙΙΙ]

  1. #231
    Εγγραφή
    Sep 2006
    Περιοχή
    Ναυπακτος
    Μηνύματα
    262

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι μόνο επιβεβαιώνονται και από διαφορετικές πηγές οι πληροφορίες πώλησης του πλοίου στην Ιταλία, αλλά γνωρίζουμε ότι έχει ήδη ξεκινήσει και η διαδικασία αντικατάστασης του από την εταιρεία του. Το νέο ΑΡΗΣ IV (4) θα κατασκευαστεί στο ναυπηγείο Ατσαλάκη στο Πέραμα.
    Βλεπω το πλοίο ότι δουλεύει ακόμη στη γραμμή του έχει αλλάξει κάτι ????

  2. #232

    Προεπιλογή

    Φίλε μου apost, μιας και ρωτάς έχοντας παραθέσει το δικό μου ποστ, να απαντήσω ότι εγώ δεν έγραψα για το πότε θα σταματήσει το πλοίο από το Ρίο διότι δεν το γνωρίζω. Εγώ έγραψα ότι επιβεβαίωσα και από άλλη πηγή την πληροφορία πέρι πώλησης του, και ακόμα ότι έχει ήδη ξεκινήσει η διαδικασία αντικατάστασης με το υπό ναυπήγηση ΑΡΗΣ IV, ναυπήγηση που επιβεβαιώθηκε κατόπιν και από τις νέες ετήσιες δρομολογήσεις 2019-2020.

    Από εκεί και πέρα, ας μην είμαστε και τόσο ανυπόμονοι. Ο Παντελής έγραψε ότι θα αποδρομολογηθεί από το Ρίο γύρω στις 15 Φεβρουαρίου και σήμερα έχουμε μόλις 17. Δεν χάλασε δα κι ο κόσμος, ας περιμένουμε λίγο.

  3. #233
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Οι πληροφορίες που μου ήρθαν πριν από λίγο λένε ότι έχει κάνει χαρτί στο λιμεναρχείο του Ρίο να δουλέψει μέχρι και της 20/02.

  4. #234
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Το ¶ρης ΙΙΙ αναχώρησε από το Ρίο με προορισμό το Πέραμα. Καλή συνέχεια.

  5. #235

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pantelis2009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ¶ρης ΙΙΙ αναχώρησε από το Ρίο με προορισμό το Πέραμα.
    Στο ναυπηγείο Ατσαλάκη το πλοίο, κάτι βέβαια που ήταν λογικό και αναμενόμενο.

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι μόνο επιβεβαιώνονται και από διαφορετικές πηγές οι πληροφορίες πώλησης του πλοίου στην Ιταλία, αλλά γνωρίζουμε ότι έχει ήδη ξεκινήσει και η διαδικασία αντικατάστασης του από την εταιρεία του. Το νέο ΑΡΗΣ IV (4) θα κατασκευαστεί στο ναυπηγείο Ατσαλάκη στο Πέραμα.

  6. #236

    Προεπιλογή

    Να δούμε το ...Ιταλιάνικο (πλέον) αμφίπλωρο στο ναυπηγείο Ατσαλάκη στο Πέραμα, χωρίς ακόμα (τουλάχιστον μέχρι την περασμένη εβδομάδα) να είναι ορατή κάποια μετονομασία.

    IMG_0128.jpg
    Πέραμα - 02/03/2019

  7. #237

    Προεπιλογή

    Το πλοίο παραμένει στο ναυπηγείο Γιώργου & Δημήτρη Ατσαλάκη στο Πέραμα, και πριν φύγει για την Ιταλία θα δεχθεί κάποιες απαραίτητες εργασίες, ανάμεσα σε αυτές και η κατασκευή - τοποθέτηση ανελκυστήρων επιβατών, αλλά και δεξαμενισμός μετά βέβαια την καθέλκυση του ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΣ XI που κατασκευάζεται στο ναυπηγείο.

    IMG_0055.jpg
    Πέραμα - 30/03/2019

  8. #238
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Μια πληροφορία που μου ήρθε λέει ότι το όνομα του θα είναι Μ--------. Αν βγει αληθινή τα ξανά λέμε.

  9. #239

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πλοίο παραμένει στο ναυπηγείο Γιώργου & Δημήτρη Ατσαλάκη στο Πέραμα, και πριν φύγει για την Ιταλία θα δεχθεί κάποιες απαραίτητες εργασίες, ανάμεσα σε αυτές και η κατασκευή - τοποθέτηση ανελκυστήρων επιβατών, αλλά και δεξαμενισμός μετά βέβαια την καθέλκυση του ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΣ XI που κατασκευάζεται στο ναυπηγείο.
    Κάποια πλαινά ανοίγματα έχουν κλείσει στο πλοίο, μάλλον στα σημεία όπου θα τοποθετηθούν ανελκυστήρες. Στο φόντο αριστερά και το ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΣ XI.

    IMG_0179.jpg
    Πέραμα - 17/05/2019

  10. #240
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Οι πρώτες πληροφορίες λένε ότι πουλήθηκε στην Ιταλική εταιρεία DELCOMAR που είχε πάρει το 2010 και το ENZO D (e.x. Φαέθων). ¶ρα θα δρομολογηθεί στα βόρεια της Σαρδηνίας και θα συνδέει το Palau (Sardegna) με το νησί La Maddalena. Θα αποδρομολογηθεί από το Ρίο γύρο στις 15/02 και μένει να δούμε αν θα κάνει εργασίες στην Ελλάδα όπως το ENZO D (e.x. Φαέθων) η θα τις κάνει Ιταλία. Εν αναμονή λοιπόν να δούμε αν οι πληροφορίες βγουν αληθινές. Καλή συνέχεια.


    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pantelis2009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια πληροφορία που μου ήρθε λέει ότι το όνομα του θα είναι Μ--------. Αν βγει αληθινή τα ξανά λέμε.
    Το παραπάνω που είχα αναφέρει εδώ και 4 μήνες για πώληση και ένα μήνα πριν για το όνομα του, επιβεβαιώθηκε από επίσημα χείλη. Το νέο όνομα του ¶ρης ΙΙΙ θα είναι MADDALENA και ετοιμάζεται στο ναυπηγείο Ατσαλάκη για την αναχώρηση του. Εδώ φωτογραφημένο πριν λίγες μέρες από την Κυνόσουρα. Να δούμε πότε θα φύγει. Καλή συνέχεια.

    ΑΡΗΣ-ΙΙΙ-477-15-05-2019.jpg
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη pantelis2009 : 21-05-2019 στις 07:47

Σελίδα 24 από 26 ΠρώτηΠρώτη ... 142223242526 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας