Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 12

Θέμα: Aeolos Kenteris II (Virtual)

  1. #1

    Προεπιλογή Aeolos Kenteris II (Virtual)

    ανακοινώνεται απο την Stelios Shipbuilding Group η κατασκευή του HSC Aeolos Kenteris II της Nel Lines,εδω και photo απο την κατασκευη του πλοιου...
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες
    • Τύπος Αρχείου: jpg KENT1.jpg (6,4 KB, 106 εμφανίσεις)
    • Τύπος Αρχείου: jpg KENT2.jpg (8,1 KB, 88 εμφανίσεις)

  2. #2

    Προεπιλογή

    ...τα πλάνα άλλαξαν,τα ναυπηγεία μας εκτός απο τον ΑΙΟΛΟ ΚΕΝΤΕΡΗ ΙΙ,που είναι σχεδόν ετοιμος ναυπηγεί και τα ΑΙΟΛΟΣ ΚΕΝΤΕΡΗΣ Ι και ΑΙΟΛΟΣ ΚΕΝΤΕΡΗΣ...υπομονή,δεν θα αργήσουν...

  3. #3

    Προεπιλογή

    ωρίστε και photo απο το HSC AEOLOS KENTERIS II το οποίο είναι έτοιμο να πλευσει...απολαυστε το...
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες

  4. #4
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Περιοχή
    Ωρωπός - Ρέθυμνο
    Μηνύματα
    3.081

    Προεπιλογή

    Θέλω να επαναλάβω το εξής : "Σου επισημαίνω ότι αυτό το πλοίο δεν έχει καμία μα καμία σχέση με την πραγματικότητα. Θέλω να προσπαθήσεις περισσότερο. Έχουμε δει πολύ ποιοτικότερα μοντέλα.

    Θέλω να επαναλάβω ότι πρέπει σχεδιάζονται και να ανεβαίνουν ΠΟΙΟΤΙΚΑ ΜΟΝΤΕΛΑ και ΜΟΝΟ ! Ευχαριστώ !"

    Και ισχύει και για το Μαρίνα και για τον Αρχάγγελο !

  5. #5

    Προεπιλογή

    τουλαχιστον θα μπορουσες να το πεις πιο κοσμια φιλε μου η με πρωσοπικο μηνυμα και οχι δημοσια........

  6. #6
    Εγγραφή
    Oct 2008
    Περιοχή
    Νάξος
    Μηνύματα
    581

    Προεπιλογή

    Thanasis89 όπως λέει και ο Έργης, θα μπορούσες να είσαι πιο ευγενικός. Αν δε σου αρέσει το μοντέλο του Stylianou τότε έχεις το δικαίωμα να μην το κατεβάσεις...Όμως, δεν έχεις κανένα δικαίωμα να προσβάλλεις με αυτό τον τρόπο ένα παιδί που διαθέτει τόσο χρόνο για να φτιάξει ένα μοντέλο, αφιλοκερδώς, για να το έχουμε και εμείς στο παιχνίδι... Για μένα αυτή η συμπεριφορά είναι απαράδεκτη και ως ένδειξη αλληλεγγύης προς τον Styliano και τον f/b delfini, θα κατεβάσω όλα τα μοντέλα που έχω φτιάξει από το site, και θα το σκεφτώ πάρα πολύ για το αν θα ξαναανεβάσω κάτι. Το ίδιο καλώ να κάνουν οι υπόλοιποι συνάδελφοι- ναυπηγοί..

    Ευχαριστώ πολύ
    Μα ο ήλιος εβασίλεψε κι ο αητός απεκοιμήθη
    και το βοριά το δροσερό τον πήραν τα καράβια.
    Κι έτσι του δόθηκε καιρός του Χάρου και σε πήρε.

  7. #7

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από GiorgosVitz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Thanasis89 όπως λέει και ο Έργης, θα μπορούσες να είσαι πιο ευγενικός. Αν δε σου αρέσει το μοντέλο του Stylianou τότε έχεις το δικαίωμα να μην το κατεβάσεις...Όμως, δεν έχεις κανένα δικαίωμα να προσβάλλεις με αυτό τον τρόπο ένα παιδί που διαθέτει τόσο χρόνο για να φτιάξει ένα μοντέλο, αφιλοκερδώς, για να το έχουμε και εμείς στο παιχνίδι... Για μένα αυτή η συμπεριφορά είναι απαράδεκτη και ως ένδειξη αλληλεγγύης προς τον Styliano και τον f/b delfini, θα κατεβάσω όλα τα μοντέλα που έχω φτιάξει από το site, και θα το σκεφτώ πάρα πολύ για το αν θα ξαναανεβάσω κάτι. Το ίδιο καλώ να κάνουν οι υπόλοιποι συνάδελφοι- ναυπηγοί..

    Ευχαριστώ πολύ
    συμφωνω απολυτα με τον συγχωριανο μου.....

  8. #8
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Περιοχή
    Ωρωπός - Ρέθυμνο
    Μηνύματα
    3.081

    Προεπιλογή

    Θέλω να με συγχωρέσετε πραγματικά ! Αλλά αυτό πρώτα δεν τιμάει εσάς αφενός που παιδεύεστε περισσότερο για να φτιάξετε ένα ποιοτικότερο μοντέλο και αφετέρου άλλα παιδιά τα οποία και εκείνα αφιλοκερδώς κατασκεύαζαν τα μοντέλα τους και μας τα χάριζαν με όλη τους την καρδιά. Σε καμία περίπτωση δεν επιτρέπεται αυτή η συμπεριφορά μου αλλά βλέπω ότι δεν εισακούομε και συνεχίζεται η υποβάθμιση, που δεν τιμάει το παρόν τμήμα του forum του Νautilia.gr και όλους εκείνους που προσπαθούν πραγματικά. Θα ήθελα να ζητήσω συγνώμη και από εσάς και από τα παιδιά αλλά πιστεύω να γίνεται πραγματικά αντιληπτή η πρόθεση μου για την διατήρηση της ποιότητας. Και θα ήθελα να σας πω ότι κι εγώ σχεδιάζω πλοία τα οποία όμως δεν φτάνουν την ποιότητα των δικών σου Γιώργο και άλλων πολλών που έχουν ανέβει. Αυτά από μένα... Ειλικρινά συγνώμη. Ορίστε και ένα δείγμα ενός μοντέλου το οποίο κατ' εμέ δεν θα έπρεπε να ανέβει σ' αυτό εδώ το forum.

    Χωρίς τίτλο.jpg

    Ευχαριστώ πολύ ! Και συγνώμη σαν σας κούρασα.

  9. #9
    Εγγραφή
    Oct 2008
    Περιοχή
    Νάξος
    Μηνύματα
    581

    Προεπιλογή

    Φίλε Θανάση, δεν έχω κάτι προσωπικό μαζί σου. Τα μοντέλα των παιδιών, ίσως χρειάζονται βελτιώσεις, δεν αντιλέγω. Ακόμα και τα δικά μου θα μπορούσαν να είναι καλύτερα. Εγώ, διαφώνησα κυρίως, στον τρόπο με τον οποίο είπες τι γνώμη σου. Δε χρειάζεται να είσαι τόσο ακραίος. Μπορείς να πεις τη γνώμη σου με ηπιότερο τρόπο, χωρίς να αποθαρρύνεις τα παιδιά. Φαντάζομαι ότι καταλαβαίνεις πως δεν είναι και πολύ εύκολο να φτιάξεις ένα πλοίο στον υπολογιστή, μιας και κανένας από εμάς δεν έχει σπουδάσει ναυπηγός, απ' όσο φαντάζομαι. Σου ζητάω κι εγώ συγγνώμη με τη σειρά μου, αν ανέβασα τους τόνους και αν σε προσέβαλα μμε αυτά που είπα.
    Μα ο ήλιος εβασίλεψε κι ο αητός απεκοιμήθη
    και το βοριά το δροσερό τον πήραν τα καράβια.
    Κι έτσι του δόθηκε καιρός του Χάρου και σε πήρε.

  10. #10
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Περιοχή
    Ωρωπός - Ρέθυμνο
    Μηνύματα
    3.081

    Προεπιλογή

    Έχεις απόλυτο δίκιο για τον τρόπο μου. Γι' αυτό εξάλλου και ζήτησα συγνώμη ! Προσωπικά έχω αρκετό καιρό το SketchUp και συνεχίζω να το ψάχνω. Ειδικότερα οι γάστρες με ταλαιπωρούν ιδιαίτερα καθ' ότι θέλω να τις κάνω όσο το δυνατόν πιο πιστές στην πραγματικότητα. Εύχομαι πραγματικά αυτή η συζήτηση να είναι για το καλό όλων μας που αγαπάμε να σχεδιάζουμε, να προσπαθούμε και να απολαμβάνουμε τα αγαπημένα μας πλοία με αυτόν τον τρόπο. Εύχομαι να συνεχίσεις τόσο εσύ Γιώργο όσο και τα υπόλοιπα παιδιά να μας χαρίζουν τα πλοία τους ώστε πραγματικά αυτό το παιχνίδι, μέσω των τριών διαστάσεων και της σύγχρονης τεχνολογίας, να γίνει απόλαυση.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας