Σελίδα 6 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 45678 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 51 έως 60 από 157

Θέμα: Δίπλωμα Ταχυπλόου

  1. #51

    Προεπιλογή

    Δες στις προηγούμενες σελίδες και θα θα βρεις τις πληροφορίες που ζητάς, αν ενδιαφέρεσαι για δίπλωμα ιστιοπλοΐας ανοιχτής θαλάσσης δες στο σχετικό θέμα
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Παναγιώτης : 16-08-2007 στις 14:42

  2. #52

    Προεπιλογή

    Καλημέρα, και συγχαρητήρια για το φορουμ σας.
    Θέλω να κάνω μια ερώτηση:
    Ενδιαφέρομαι να πάρω δίπλωμα κυβερνήτη ταχυπλόων σκαφών και μιας υπηρέτησα το 2000 στις Ειδικές δυνάμεις με αυτή την ειδικότητα με το βαθμό του Δεκανέα, θέλω να ρωτήσω αν εξαιρούμαι από τις εξετάσεις.
    Διάβασα παραπάνω το "ΥΑ 313/1999 / ΦΕΚ 444 Β 1999 Γενικός Κανονισμός Λιμένα (αριθ.20) για ταχύπλοα σκάφη",
    όπου αναφέρει ότι εξαιρούνται τα
    "ια) σε ενέργεια ή αποστρατεία στελέχη των Ειδικών Δυνάμεων, που είναι
    κάτοχοι πτυχίων Κυβερνήτου Ταχύπλοων Σκαφών του Κέντρου Εκπαίδευσης Ειδικών Δυνάμεων του Γενικού Επιτελείου Στρατού"

    Και η ερώτηση μου είναι αν σε αυτό το άρθρο υπάγονται μόνο οι μόνιμοι υπαξιωματικοί και αξιωματικοί των Ειδικών Δυνάμεων ή και οι έφεδροι οπότε υπάγεται και η δική μου περίπτωση.


    Αν κάποιος ξέρει να απαντήσει θα το εκτιμούσα.
    Ευχαριστώ προκαταβολικά

  3. #53
    Εγγραφή
    Feb 2005
    Περιοχή
    Αθήνα, η πόλη της Θεάς της Σοφίας!
    Μηνύματα
    898

    Προεπιλογή

    Εσύ κατέχεις πτυχίο Κυβερνήτου Ταχύπλοων Σκαφών του Κέντρου Εκπαίδευσης Ειδικών Δυνάμεων του Γενικού Επιτελείου Στρατού?

    Αν ναι, πιστεύω ότι σε καλύπτει.
    [url=http://www.disabledsailingholidays.com/home.htm][img]http://www.disabledsailingholidays.com/atoll4/atoll43.jpg[/img][/url]

    [url]www.sailing4all.com[/url]

  4. #54

    Προεπιλογή

    Είτε μόνιμοι είτε έφεδροι, το ίδιο σχολείο πλωτών μέσων περνάμε στο ΚΕΕΔ. Έχω δλδ αυτό το δίπλωμα που αναφέρει.
    Ουσιαστικά έχω δηλαδή αυτό που θά πρεπε, απλά δεν ξέρω τυπικά τί γίνεται μιας και είμαι έφεδρος καί όχι μόνιμος...

  5. #55
    Εγγραφή
    Mar 2007
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    1.059

    Προεπιλογή

    Αφου το εχεις λογικα ισχυει....ενα τηλεφωνο στο Λιμενικο και θα εχεις αμεση απαντηση.

  6. #56

    Προεπιλογή Πτυχίο-άδεια ταχυπλόου;;;

    Καλησπέρα σας,

    Σας παρακαλώ συνάδελφοι αν τυχόν γνωρίζει κανείς για τη διαδικασία και τί πιστοποιητικά χρειάζεται κανείς για την άδεια ταχυπλόου ή για το πτυχίο κυβερνήτη.Δεν γνωρίζω βέβαια πόσο κοινά είναι αυτά τα δύο.Μπορείτε να βοηθήσετε και με κανένα link.

    Ευχαριστώ!

  7. #57
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Καμιά σχέση το ένα με το άλλο. Για άδεια ταχυπλόου θα απευθυνθείς στο κατα τόπους λιμεναρχείο και στο λινκ http://egov.yen.gr/wide/yen.chtm;jse...6A?prnbr=28137

  8. #58
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Νάξο - ’νδρο
    Μηνύματα
    4.998

    Προεπιλογή

    καλησπέρα για δές στις προηγούμενες σελίδεςμήπως σε βοηθήσει κάτι
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Παναγιώτης : 27-11-2007 στις 23:34 Αιτία: Συγχώνευση θεμάτων

  9. #59

    Προεπιλογή

    Κατ'αρχην δεν μιλαμε για πτυχιο
    μιλαμε για αδεια ταχυπλοου

    Για να βγαλεις λοιπον αδεια ταχυπλοου υπαρχουν δυο τροποι

    Αν εισαι αποφοιτος καποιας ΑΕΝ απλα πας και δειχνεις το διπλωμα σου πληρωνεις καποια παραβολα σε κατα τοπους λιμεναρχεια και το περνεις.

    Αν δεν ισχυει το πρωτο πρεπει να κανεις την διαδικασια που σου ειπε ο Αποστολος.

    Λεπτομερειες δεν ξερω πολλες απλα ξερω οτι κανεις καποια μαθηματα σε σχολη του ειδους και μετα δεινεις καποιες εξετασεις θεωρια(απο ενα βιβλιο που σου δεινουν)και πρακτικη πανωω στο σκαφος της σχολης με εξεταστες λιμενικους.
    Μη πουλάς τρέλα . Μοίρασέ την

  10. #60
    Εγγραφή
    Mar 2007
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    1.059

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από N GIANNIS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σας,
    ....τί πιστοποιητικά χρειάζεται κανείς για την άδεια ταχυπλόου...

    Οπως σου ειπαν και τα αλλα παιδια διαβασα απο την αρχη το θεμα και σιγουρα θα ενημερωθεις πληρως......

    ειδικοτερα....http://forum.nautilia.gr/showthread.php?t=9545&page=4
    Η ζωή είναι ωραία!!!!

Σελίδα 6 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 45678 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας