Σελίδα 10 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 891011 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 91 έως 100 από 101

Θέμα: Εκδήλωση nautilia.gr 09/11/2008 - "Ένα ταξίδι στο χθες"

  1. #91
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Athens, Syros-Tinos
    Μηνύματα
    9.162

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από a.molos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ................Οποιος έχει αναλάβει την αποστολή τον παρακαλώ να του δώσω με mail την αντρέσσα μου.
    Και πάλι συγχαρητήρια στούς διοργανωτές της εκδήλωσης και ευχομαι να συνεχισθεί η προσπάθεια με εμπλουτισμό των εκδηλωσεων, όπως φωτογραφήσεις, ξεναγήσεις,μίνι κρουαζιέρα στην Κούλουρη (!) με συγκεκριμένη πορεία για φωτογράφιση (ράδα, Ικόνιο, Αμπελάκια, Πέραμα) έως την ντάνα της Ελευσίνας.
    Αντώνη ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια και την εμψύχωση να συνεχίσουμε. Η ιδέα να πάρουμε τον "Μπρούφα" (ένα συγρονο πλοιάριο με βολβό) να πάμε ταξίδι όπως το αναφέρεις είναι τουλάχιστον εκπληκτική... Για να το λες εσύ κάτι ξέρεις και άρα πρέπει να το κάνουμε σύντομα, μέσα στον χειμώνα, πού έχει "ψωμί" η περατζάδα...

  2. #92
    Εγγραφή
    Nov 2008
    Περιοχή
    Συρος
    Μηνύματα
    1.140

    Προεπιλογή ενα ταξιδι στο χθες

    Αν και λιγο καθυστεριμενος μια εβδομαδα θα ηθελα και εγω με την σειρα μου να ευχαριστισω ολους εκεινους που συντελεσαν στην οργανωση αυτου του "ταξειδιου".Οσο για το σχολιο του "sylver23" την επομενη φορα θα ειναι διαφορετικα.Ακομη προσωπικα θα ηθελα να ευχαριστισω τον Leo.Χαιρετισμους σε ολους οσους ηταν στο "ταξειδι" και ελπιζω οτι την επομενη φορα να ειμαστε περισοτεροι.

  3. #93
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Athens, Syros-Tinos
    Μηνύματα
    9.162

    Προεπιλογή

    Νίκο καλώς ήλθες στην μεγαλή θαλασσινή παρέα. Είναι χαρά μας που παραβρέθηκες στην εκδήλωση και είσαι απο σήμερα κοντά μας στο φόρουμ. Σ ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια και να είσαι βέβαιος ότι οι επόμενες θα είναι ακόμη καλύτερες.

  4. #94
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Μηνύματα
    1.150

    Προεπιλογή

    Για εμένα προσωπικά η αποψή μου είναι πως το Τ-Ε-Λ-Ε-Ι-Α είναι πολύ λίγο για την έκθεση και δεν νομίζω να υπάρχει από κανέναν παράπονο αφού από καράβια είχαμε και αρκετών χρόνων πίσω αλλά και τωρινών!!! Τώρα το αν γνωρίσαμε ή όχι άτομα πιστεύω είναι στο χαρακτήρα του καθενός που ίσως για πρώτη φορά δίστασε λίγο και παίζει ρόλο και το αν κάθησες ή όχι!!! Ήταν η πρώτη έκθεση του ναυτιλία και θα υπάρξουν κι άλλες όπως είπε ο αγαπητός Roi γι αυτό ας μην απογοητεύεται κανείς και σιγά σιγά θα γίνουν όλα στο καιρό τους!!!! Από εμένα συγχαρητήρια σε όλους!!!!!!

  5. #95
    Εγγραφή
    Feb 2007
    Μηνύματα
    1.493

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Leo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αντώνη ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια και την εμψύχωση να συνεχίσουμε. Η ιδέα να πάρουμε τον "Μπρούφα" (ένα συγρονο πλοιάριο με βολβό) να πάμε ταξίδι όπως το αναφέρεις είναι τουλάχιστον εκπληκτική... Για να το λες εσύ κάτι ξέρεις και άρα πρέπει να το κάνουμε σύντομα, μέσα στον χειμώνα, πού έχει "ψωμί" η περατζάδα...
    LEO το ταξίδι αυτό έγινε ξανά πέρσυ το χειμώνα χωρίς βέβαια μεγάλη επιτυχία σε θέμα συμμετοχής,ελπίζω την επομένη φορά να έχει μεγαλύτερη επιτυχία,αν δεν μπατάρει βέβαια το υπερσύχρονο κρουαζιερόπλοιο μπρούφας απο το βάρος φανταστείτε 30 τρελούς καραβολάτρες συγκεντρωμένους στη μια μπάντα να φωτογραφίζουν
    όλα τα είχε ο μπρούφας ο βολβός του έλειπε :x
    [B][COLOR=navy]Ένα μεγάλο πρόβλημα του κόσμου είναι ότι οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι έξυπνοι γεμάτοι προβληματισμούς[/COLOR][/B]

  6. #96
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Μηνύματα
    950

    Προεπιλογή

    Αφου αναφερθήκαμε στο ΜΠΡΟΥΦΑΣ, να πούμε ότι υπάρχουν δύο πλοιάρια με το όνομα (Ι & ΙΙ), μικρής ηλικίας πράγματι απο τα καλύτερα και ταχυτερα στην γραμμή με καλούς εσωτερικούς χώρους και πλευστότητα πολύ καλή ακόμη και με "ελαφριά" θάλασσα. Επειδή είμαστε λίγο πολύ όλοι υποψιασμένοι με το τί συμβαίνει εν πλώ όταν το φορτίο μετακινείται, μπορούμε κατόπιν συνενοήσεως να μοιραστούμε στο σκάφος κατά την φωτογράφηση, ώστε το πλοίο με τούς τρελούς καραβοφωτογράφους να διατηρεί την ευστάθεια του. Παραθέτω και μία φωτό απο τα δύο mini cruisers, σε πορεία σύγκρουσης:!: έξω απο τα Αμπελάκια.
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες
    [FONT=Palatino Linotype][SIZE=3][I]Mal du depart.[/I][/SIZE][/FONT]

  7. #97
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Athens, Syros-Tinos
    Μηνύματα
    9.162

    Προεπιλογή

    Περνάει από το μυαλό μου πολλές φορές φίλτατε a.molos να σε ρωτήσω... Εσύ τελικά τι ΔΕΝ έχεις?... Σ ευχαριστούμε για την παραστατικότατη φωτογραφία με τους "Μπρούφες"

  8. #98
    Εγγραφή
    Feb 2006
    Περιοχή
    Πειραιας-Jinhae Κορέα
    Μηνύματα
    622

    Προεπιλογή

    Οταν πήγαμε εκεινη την κρουαζιέρα που αναφέρει ο Στέφανος, προτεινα να να "ναυλωναμε" μια λατζα και να πηγαιναμε όπου θέλαμε... Ειχα πει οτι θα μαθαινα και τιμες, αλλά.....

    Βεβαια να περμιένουμε και τον Αποστολο να γυρισει, να μη χασει το γεγονός....
    [U]Μαστροπαναγο για σένα δουλεύουμε.....
    [/U]

  9. #99
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Νάξο - Άνδρο
    Μηνύματα
    4.998

    Προεπιλογή


    Λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων καθυστέρησα να σας ευχαριστήσω και εγώ με την σειρά μου.
    Θέλω να σας ευχαριστήσω όλους όσους παρευρέθηκαν αλλά και τους πρωτεργάτες -διοργανωτές αυτής της εκδήλωσης (Ταξίδι στο χτές....).
    Σίγουρα θα υπάρχει συνέχεια αυτό το καταλάβατε όλοι όσοι συνομιλήσαμε μαζί, απλά μας δημιουργεί άγχος μιας και όλα όταν υπέροχα στην πρώτη η επόμενη να είναι ακόμη καλύτερη.



  10. #100
    Εγγραφή
    Jun 2008
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    69

    Προεπιλογή

    Σύντομα θα είναι διαθέσιμο το DVD που περιέχει την εκδήλωση "ένα ταξίδι στο χθές" που προαγματοποιηθήκε στον Πειραιά στις 9/11/08. Όποιος απο τα μέλη που δεν παραβρέθηκαν θέλει ένα αντίγαφο του DVD παρακλούμε να το δηλώσετε στον Λεο με ΠΜ. Στα μέλη που παραβρέθηκαν θα δωθεί αντίγραφο στις επόμενες εκδηλώσεις ή κατ ιδίαν. Για να δείτε ενα μικρό δείγμα του video πατήστε εδω
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη frost : 04-01-2009 στις 19:10

Σελίδα 10 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 891011 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας