Σελίδα 9 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 7891011 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 81 έως 90 από 101

Θέμα: Εκδήλωση nautilia.gr 09/11/2008 - "Ένα ταξίδι στο χθες"

  1. #81

    Προεπιλογή

    να ενημερωσω κιολας για οποιον θελει ,οτι υπαρχουν φωτο απο την εκδηλωση .στειλτε μου σε πμ το e mail σας ωστε να σας τις στειλω

  2. #82
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Περιοχή
    Chania-Athens-Kefallonia
    Μηνύματα
    3.129

    Προεπιλογή

    Επιστροφη και για μενα λοιπον στην βαση μου στα Χανια και ειναι καιρος να πω τις εντυπωσεις μου. Αρχικα το μερακι που ειχαν οι οργανωτες της εκδηλωσης ηταν εξαιρετικο, οσον αφορα για το υλικο τους ακομα καλυτερο και σπανιο. Εμεινα εξαιρετικα ευχαριστημενος και συγκινημενος βλεποντας φωτογραφιες βαποριων που ηταν ΒΑΠΟΡΙΑ. Απλα θελω να σταθω στην ωρα που περασαμε μαζι μετα την εκδηλωση.Ειχε τελειωσει και εμεις σαν παιδια αναπολουσαμε το παρελθον.Ηταν τοσα πολλα τα προσωπα οι συζητησεις και η καλη διαθεση που δεν ξερω απο που να αρχισω και που να τελειωσω. Περιμενουμε αναλογη συνεχεια και καποια στιγμη ενα ταξιδι. Να ειστε ολοι καλα και ενα ιδιαιτερο ευχαριστω στους Roi Baudoin, Espero και βεβαια στον κυριο Γιαννακη για την τεραστια προσφορα τους. Polyka αγορι μου βαλε μια αναμνηστικη φωτογραφια, τοσες εβγαλες...

  3. #83
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Rafina---Τinos.
    Μηνύματα
    2.414

    Προεπιλογή

    Συγχαρητήρια και από μένα στους διοργανωτές και στους παρουσιαστές της όμορφης αυτής εκδήλωσης.'Ηταν όλα τέλεια.Αναμένουμε την επόμενη....

  4. #84
    Εγγραφή
    Mar 2007
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    1.059

    Προεπιλογή

    Ευχαριστιες σε ολους οσους διοργανωσαν την εκδηλωση αυτη και φυσικα σε ολους οσους ηρθαν και μας τιμησαν με την παρουσια τους....
    Ηταν η αρχη...ευχομαι σε ακομα καλυτερες εκδηλωσεις-σεμιναρια-συναντησεις με περισσοτερες πληροφοριες σε ολους τους τομεις της ναυτιλιας.
    Η ζωή είναι ωραία!!!!

  5. #85
    Εγγραφή
    Dec 2005
    Μηνύματα
    1.374

    Προεπιλογή

    Ζηλεύω ζηλεύω ......... που έλεγε και ο λαϊκός τροβαδούρος!!!!

  6. #86
    Εγγραφή
    Feb 2007
    Μηνύματα
    1.493

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ευρυδικη Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστιες σε ολους οσους διοργανωσαν την εκδηλωση αυτη και φυσικα σε ολους οσους ηρθαν και μας τιμησαν με την παρουσια τους....
    Ηταν η αρχη...ευχομαι σε ακομα καλυτερες εκδηλωσεις-σεμιναρια-συναντησεις με περισσοτερες πληροφοριες σε ολους τους τομεις της ναυτιλιας.
    ε βέβαια ως μη ακτοπλόα είναι λογικό να περιμένεις σεμινάρια σε ευρύτερους τομείς της ναυτιλίας
    [B][COLOR=navy]Ένα μεγάλο πρόβλημα του κόσμου είναι ότι οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι έξυπνοι γεμάτοι προβληματισμούς[/COLOR][/B]

  7. #87
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    athens, vrilissia
    Μηνύματα
    317

    Thumbs up bravo

    Αξίζει όντως ένα μπράβο σε όσους διοργάνωσαν την εκδήλωση, σε όσους μάζεψαν το υλικό, και σε όσους το παρουσίασαν.
    Το μόνο μου παράπονο είναι ότι δεν μπόρεσα να γνωρίσω προσωπικά κανέναν απολύτως, με εξαίρεση τον Leo, και αυτό επειδή τριγυρνούσε παντού και απευθυνόταν σε όλους με τη λίστα στο χέρι.
    Η αλήθεια είναι ότι μετά τις προβολές έκατσα πολύ λίγο στο μπουφέ, γιατί έπρεπε να πάω και αλλού.
    Κρίμα, γιατί ήθελα να γνωρίζω από κοντά πολλούς από εσάς.
    Έχω την εντύπωση ότι και άλλα μέλη έφυγαν με το ίδιο παράπονο.Αντιλήφθηκα πολλούς να φεύγουν χωρίς να έχουν ανταλλάξει κουβέντα με κανέναν.
    Τον Roi τον γνώρισα μόνον όταν τον παρουσίασε ο υπεύθυνος του site (ο κύριος με το πορτοκαλί τζάκετ που δεν ξέρω ούτε καν το ψευδώνυμό του στο naftilia). Όπως, επίσης, δεν κατάλαβα ποιο είναι το nick του φίλου που έκανε την παρουσίαση δεύτερος, δηλ. αμέσως πριν τον Roi.
    Πρέπει κάτι να γίνει, γιατί ο καθένας μόνος του είναι λίγο δύσκολο να πάει σε κάποιον και να πει "είσαι ο Α ή ο Β;". Είναι, επίσης, γεγονός ότι κάποιοι ντρέπονται, κάτι απόλυτα φυσιολογικό.
    Προτείνω στην επόμενη εκδήλωση να τυπώσουμε καρτελάκια με το nick του καθενός μας τα οποία θα έχουμε καρφιτσωμένα. Είναι κάτι που γίνεται σε τέτοιες εκδηλώσεις, και έχει και την πλάκα του.
    Προσφέρομαι να κάνω ανέξοδα τη σχετική δουλειά, και το εννοώ. Αρκεί να μη θέλετε πολυτέλειες με ιλουστρασιόν κλπ.
    Τέλος, συμφωνώ και εγώ με κάποιον φίλο που έγραψε λίγο πιο πάνω ότι, εκτός από τα πλοία που μεσουρανούσαν στη δεκαετία του '90 (και τα οποία προβλήθηκαν κατά κόρον), ίσως θα έπρεπε να βάζαμε πιο πολλά και από τα ακόμα παλαιότερα, γιατί ο τίτλος "Ένα ταξίδι στο παρελθόν..." θα έπρεπε να μας ταξιδεύσει και σε πιο περασμένες δεκαετίες...Μία φώτο του Μιαούλη, μια του Σκοπελίτη, και μια δυο άλλες, δεν έφθασαν για να μας πάνε τόσο πίσω.
    Πάντως τα πιο πάνω δεν αναιρούν το γεγονός ότι ήταν μια πολύ καλή εκδήλωση που έδωσε ένα ξεχωριστό χρώμα στην Κυριακή μας.
    Και πάλι συγχαρητήρια σε όλους σας.:smile:

  8. #88

    Προεπιλογή

    δεν μας εχεις καταλαβει καλα μαλλον.εμεις χαιρομαστε με το να ερθει ο ταδε και να μας πει -ειμαι ο χ,ψ,ω.ετσι στο ασχετο.και εγω το εχω κανει και πολυ ακομα απο εδω.χαρα μας ειναι να γνωριζουμε ολα τα μελη του φορουμ.ισως να φταει οτι δεν εκατσες πολυ.ο κυριος με το πορτοκαλι ηταν ειναι ο νικος.
    μπορουσες καλλιστα να πεις του λεο να σου γνωρισει καποιους ακομα και σιγα σιγα θα γνωριζες ακομα περισσοτερους.απο μονος του λιγο δυσκολο να το κανει διοτι απο καποιο σημειο και μετα ημασταν τοσο πολλα ατομα που ηταν δυσκολο να ανταπεξελθει με αυτα που επρεπε να κανονισει κτλ.ελπιζουμε την αλλη φορα να μεινεις ευχαριστημενος γνωριζοντας μας.
    και δεν χρειαζεται καρτελακια για αυτο.θαρρος χρειαζεται

  9. #89
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Μηνύματα
    950

    Προεπιλογή

    Καλημέρα σε όλους τους φίλους!
    Δεν φτάνει που δεν μπόρεσα να έρθω, έμεινα και χωρίς pc απο την προηγούμενη Παρασκευή και αναγκάστικα να κάνω format αφού τα εγκατεστημένα windows ηταν faux.
    Σήμερα ξεκίνησα σταδιακά την αποκατάσταση των αρχείων μου και ελπίζω σύντομα να επανέλθω κανονικά. Τελικά απ' ότι κατάλαβα με τις καταχωρήσεις σας σε γενικές γραμμές - με κάποιες φυσιολογικές εξαιρέσεις- μείνατε όλοι απο ικανοποιημένοι έως ενθουσιασμένοι. Περιμένω να δώ και κάποιες φωτό απο την εκδήλωση, δεν είναι κακό να φαίνεται και η αφεντιά μας, καθώς και το πολυσυζητημένο cd με τα πλοία της ΝΕΛ. Οποιος έχει αναλάβει την αποστολή τον παρακαλώ να του δώσω με mail την αντρέσσα μου.
    Και πάλι συγχαρητήρια στούς διοργανωτές της εκδήλωσης και ευχομαι να συνεχισθεί η προσπάθεια με εμπλουτισμό των εκδηλωσεων, όπως φωτογραφήσεις, ξεναγήσεις,μίνι κρουαζιέρα στην Κούλουρη (!) με συγκεκριμένη πορεία για φωτογράφιση (ράδα, Ικόνιο, Αμπελάκια, Πέραμα) έως την ντάνα της Ελευσίνας.
    [FONT=Palatino Linotype][SIZE=3][I]Mal du depart.[/I][/SIZE][/FONT]

  10. #90
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Ραφήνα
    Μηνύματα
    2.215

    Προεπιλογή Τα επόμενα ταξίδια

    Πιστεύω ότι "τα πιο όμορφα ταξίδια είναι αυτά που δεν έχουμε ακόμα κάνει".

    Τα επόμενα ταξίδια, με το καλό, θα στραφούν και σε άλλους τομείς (μετασκευές, κρουαζιερόπλοια, παλιά πλοία, φορτηγά, κ.ά).
    Σίγουρα στο πρώτο ταξίδι δεν θα ήταν δυνατόν να ικανοποιηθούν όλοι εξίσου.

    Προτιμήσαμε φίλε Καπεταν Ανδρέα να μην δείξουμε πολύ παλιά πλοία.
    Αυτό έγινε για να πάμε σταδιακά προς τα πίσω.
    Ήταν ένα ταξίδι στο χθες.
    Κάποια στιγμή θα ετοιμαστεί και "Το ταξίδι στο μακρινό χθες".
    Αυτό, όμως, δεν θα είναι ένα απλό ταξίδι.
    Ελπίζουμε ότι θα συνοδεύεται και από κάτι ακόμα.

    Μετά την προβολή μας δόθηκε η χαρά να μιλήσουμε με πολλούς φίλους.
    Με κάποιους, βέβαια, δεν προλάβαμε.
    Τα ταξίδια, όμως, συνεχίζονται.
    Οπότε θα γνωριστούμε σύντομα.

    Φίλε Αντώνη, έλειψες πολύ.

    Υποθέτω, ότι στην επόμενη παρουσίαση θα είσαι οπωσδήποτε.
    Και μάλιστα για πολλούς λόγους.

    Με το καλό , σύντομα ξανά μαζί.

Σελίδα 9 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 7891011 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας