Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 5 από 5

Θέμα: Φορητή φιάλη οξυγόνου

  1. #1
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Χαλκίδα(Νέα Αρτάκη)Ευβοίας,¶γιος δημήτριος Ικαρίας,Αιγάλεω
    Μηνύματα
    263

    Προεπιλογή Φορητή φιάλη οξυγόνου

    Δεν ξέρω αν το έγραψα στο σωστό θέμα αλλά θέλω να κάνω μια ερώτηση..Στα πλοία της ποντοπόρου μπορείς να έχεις μαζί σου μια μικρή φιάλη οξυγόνου σε περίπτωση πυρκαγιάς??Το λέω επειδή τα περισσότερα θύματα σε περιπτώσεις πυρκαγιάς είναι απο ασφυξία..Αν μπορούσε να μου πει κάποιος θα το εκτιμούσα..
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη alkiviadis : 25-02-2010 στις 22:24
    Είμαι απ' τη χώρα των δημοσίων υπαλλήλων αγαπάτε αλλήλων των εχθρών και των φίλων εκεί που ζω δεν γουστάρουν και τόσο τους Αλβανούς αλλά Αλβανοί φτιάξαν τα έργα για τους Ολυμπιακούς εκεί που δουλεύουνε όλη την εβδομάδα κι όσα βγάζουνε τα τρώει το δάνειο κι η φιλενάδα εκεί που η παιδεία τελειώνει κάπου χαμηλά ενώ τα στάνταρ στην αγορά εργασίας είναι υψηλά εκεί που τα θέατρα μένουνε άδεια και οι πίστες γεμάτες..

  2. #2
    Εγγραφή
    Aug 2005
    Περιοχή
    Athens - Tinos
    Μηνύματα
    645

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από alkiviadis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω αν το έγραψα στο σωστό θέμα αλλά θέλω να κάνω μια ερώτηση..Στα πλοία της ποντοπόρου μπορείς να έχεις μαζί σου μια μικρή φιάλη οξυγόνου σε περίπτωση πυρκαγιάς??Το λέω επειδή τα περισσότερα θύματα σε περιπτώσεις πυρκαγιάς είναι απο ασφυξία..Αν μπορούσε να μου πει κάποιος θα το εκτιμούσα..
    Καλημέρα Αλκιβιάδη,
    όλα τα βαπόρια έχουν εγκεκριμένες και πιστοποιημένες αναπνευστικές συσκευές για χρήση σε αντιμετώπιση ή διαφυγή από χώρους πυρκαγιάς κτλ. Δεν χρειαζεται να έχεις μαζί σου καμία μικρή φιάλη

  3. #3

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από alkiviadis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω αν το έγραψα στο σωστό θέμα αλλά θέλω να κάνω μια ερώτηση..Στα πλοία της ποντοπόρου μπορείς να έχεις μαζί σου μια μικρή φιάλη οξυγόνου σε περίπτωση πυρκαγιάς??Το λέω επειδή τα περισσότερα θύματα σε περιπτώσεις πυρκαγιάς είναι απο ασφυξία..Αν μπορούσε να μου πει κάποιος θα το εκτιμούσα..
    Κατα τη γνώμη μου, αν τηρούνται οι κανόνες ασφαλείας δεν κινδυνεύεις απο τίποτα.-

  4. #4
    Εγγραφή
    Nov 2009
    Περιοχή
    Νέα Μηχανιώνα
    Μηνύματα
    24

    Προεπιλογή

    Υπάρχουν σε διάφορα σημεία επάνω στο πλοίο...Emergency Evacuation Breathing Device ονομάζονται και υπάρχουν στο μηχανοστάσιο, στο pump room και στους χώρους του κομμοδεσίου...
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες
    Ζήσε σαν να ήταν να πεθάνεις αύριο... Μάθαινε σαν να ήταν να ζήσεις για πάντα...

  5. #5
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Χαλκίδα(Νέα Αρτάκη)Ευβοίας,¶γιος δημήτριος Ικαρίας,Αιγάλεω
    Μηνύματα
    263

    Προεπιλογή

    Σας ευχαριστώ πολύ!
    Είμαι απ' τη χώρα των δημοσίων υπαλλήλων αγαπάτε αλλήλων των εχθρών και των φίλων εκεί που ζω δεν γουστάρουν και τόσο τους Αλβανούς αλλά Αλβανοί φτιάξαν τα έργα για τους Ολυμπιακούς εκεί που δουλεύουνε όλη την εβδομάδα κι όσα βγάζουνε τα τρώει το δάνειο κι η φιλενάδα εκεί που η παιδεία τελειώνει κάπου χαμηλά ενώ τα στάνταρ στην αγορά εργασίας είναι υψηλά εκεί που τα θέατρα μένουνε άδεια και οι πίστες γεμάτες..

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας