Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 28 από 28

Θέμα: Εδεσματολόγιο πληρωμάτων εμπορικών πλοίων

  1. #21

    Προεπιλογή

    Ενδεικτικά να αναφέρω ότι σε μια ΣΣ του 2008 που έχω πρόχειρη το αντίτιμο τροφής ορίζεται σε ¤13 ημερησίως.

  2. #22
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Περιοχή
    Παντα κοντα στην θαλασσα
    Μηνύματα
    4.510

    Προεπιλογή

    Έτσι είναι !Η ΠΝΟ και τα σωματεία έχουν άλλες δουλειές να κάνουν, από το να ασχοληθούν με τέτοια θέματα !!
    Δεν πιστεύω πάντως ότι σε σοβαρές εταιρίες υπάρχει πρόβλημα στο φαγητό .

  3. #23

    Προεπιλογή

    Ούτε εγώ πιστεύω να υπαρχει πραγματικό πρόβλημα με την τροφοδοσία γενικότερα σε σοβαρες εταιρίες. Δεν φτάνει όμως σίγουρα και τα 13 ευρώ. Με $8-9 έχω δει καλές τροφοδοσίες (ανάλογα βέβαια και με το μέρος), σκέψου να διέθεταν και το full ποσό που προβλέπεται...

  4. #24
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Περιοχή
    Glyfada - GRC
    Μηνύματα
    325

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από daedalus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και η ερωτηση ειναι, βγαζουν τοσα απο πετρελαια κλπ κλπ απο την τροφοδοσια τι να βγαλουν, 500-1000$? τοσο πολυ πια ατ εχουν αναγκη? ντροπη....

    Δυστυχως ειναι πολυ δυσκολο να ελεχθει απο το γραφειο η τροφοδοσία και το μενού του πλοίου οταν προκειται για ποντοπορα....
    Απο τους αρχιμηχανηκους ισως που ταξιδευουν συχνοτερα (αλλα εχουν τοσα προβληματα και αυτοι να λυσουν που δεν ασχολουντε με το συγκεκριμενο εκτος βεβαια καποιων εξαιρεσεων) αλλα και αυτοι δεν ειναι "γνωστες" του θεματος, αυτο που ξερουν/βλεπουν ειναι αν τρωνε καλα ή οχι αλλα χωρις να μπαινουν σε οικονομικα στοιχεια


    Οταν πας σε μια καλη εταιρεια η πρωτη κουβεντα που σου λενε ειναι πως αν γινει τιποτα με πετρελαια εχεις παρει ποδι..Αρα που ειδες εσυ να βγαζει ο καπετανιος τοσα απο πετρελαια?
    Κ μιας κ μιλαμε για τροφοδοσια κ απ οτι καταλαβα εισαι μηχανικος μην ξεχνας πως ολες οι ιστοριες μεσα στα βαπορια κ οι γκρινιες για το φαγητο αρχιζουν απο την μηχανη....
    [I][SIZE=4]05.09.2009..................................[/SIZE][/I]




    [SIGPIC][/SIGPIC]

  5. #25
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Περιοχή
    Παντα κοντα στην θαλασσα
    Μηνύματα
    4.510

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ChiefMate Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οταν πας σε μια καλη εταιρεια η πρωτη κουβεντα που σου λενε ειναι πως αν γινει τιποτα με πετρελαια εχεις παρει ποδι..Αρα που ειδες εσυ να βγαζει ο καπετανιος τοσα απο πετρελαια?
    Κ μιας κ μιλαμε για τροφοδοσια κ απ οτι καταλαβα εισαι μηχανικος μην ξεχνας πως ολες οι ιστοριες μεσα στα βαπορια κ οι γκρινιες για το φαγητο αρχιζουν απο την μηχανη....
    Μην ξεχνάς captain ότι οι μηχανικοί θέλουν καλό φαγητό για να βαρέσουν βαριοπούλα !

  6. #26
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Περιοχή
    Glyfada - GRC
    Μηνύματα
    325

    Προεπιλογή

    Μαστρο Κωστα οταν φυγω θα μου δωσεις το τηλεφωνο σου να σε παιρνω τηλεφωνο να με ξεπρεσαρεις!
    Εχεις βρει το κουμπι βλεπω!
    [I][SIZE=4]05.09.2009..................................[/SIZE][/I]




    [SIGPIC][/SIGPIC]

  7. #27
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Περιοχή
    Παντα κοντα στην θαλασσα
    Μηνύματα
    4.510

    Προεπιλογή

    Με μεγαλη μου χαρα !!!!

  8. #28

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ChiefMate Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μαστρο Κωστα οταν φυγω θα μου δωσεις το τηλεφωνο σου να σε παιρνω τηλεφωνο να με ξεπρεσαρεις!
    Εχεις βρει το κουμπι βλεπω!
    Το πολύ πολύ να τον πριζόσεις και να ξαναμπαρκάρει (λίγο θέλει), αλλά μη φοβάσαι δεν γκρινιάζει με το φαί ...κάνει τα κουμάντα του

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας