Σελίδα 5 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 3456 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 41 έως 50 από 54

Θέμα: Ελληνες Ναυτικοι - Επίκουρος

  1. #41
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Περιοχή
    Παντα κοντα στην θαλασσα
    Μηνύματα
    4.510

    Προεπιλογή

    Διαβασε αυτο φιλε μου !

  2. #42

    Προεπιλογή

    σε ευχαριστω πολυ

  3. #43

    Προεπιλογή

    Kalhspera

    Eimai kai egw kenouria sta karabia (molis 4 mhnes) alla oi empiries pou exw apoktisei san epikouros mpwrw na pw oti den exoun kamia sxesh me ayta pou diabasa parapanw.
    Den einai se ola ta postalia toso tragika ta pragmata gia tous epikourous sigoura kapou 8a yparxei o lalakas arxikamarotos pou 8a kanei thn zwh twn allwn dyskolh.Ekei pou eimai egw peran ths kourashs basika tous kalokairinous mhnes logo kosmou (giati twra h katastash einai poio cool) einai kala. Einai bebea 8ema tyxhs to pou 8a peseis.
    Otan kapoia stigmh 8a aposyr8oun oi aionobioi kamarotoi pou exoun minei akoma sta 80's tote sigoura 8a ftiaksoun kai ta pragmata.
    Oi uperilikes kamarotoi pou symperiferontai sta epikourakia opos symperiferontan se aytous prin 30 xronia einai pou katastrefoun thn zwh mas sta karabia, oso gia ton tropo pou symperiferontai sous epibates einai toulaxiston tritokosmikoi.......
    Roufianoi 8a yparxoun oso yparxoun anoixta aytia stis roufianes.........
    Ypomonh kai psaksimo panta yparxei ena kalytero karabi me kalyteres syn8ikes kalytera lefta kai kalyteres kampines gia to prosopiko to 8ema einai na to kynigas.......

  4. #44

    Προεπιλογή

    θελω να πω και εγω την γνωμη μου σαν επικουρος. οταν πρωτομπαρκαρα ηταν σε γραμμη πειραια ρεθυμνο. εκει ειχα διαμερισμα και λατζα. αφου αλλαξα δυο τρια καραβια και περασα απο ολα τα ποστα απεκτησα εμπειρια τωρα ειμαι στο μπαρ μονο. υπομονη νεοι επικουροι υπαρχει ανεργεια
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη GIIANNHS : 06-11-2010 στις 12:40

  5. #45

    Προεπιλογή

    υπαρχει μεγαλη ανεργεια παιδια!!!!5 μηνες τωρα ψαχνω για δουλεια (επικουρος-τζοβενο η οτι αλλο μπορω να κανω σαν πρωτομπαρκος και δεν υπαρχει τιποτα!το καλυτερο ειναι οτι σε οσους λεω οτι θελω να παω στα καραβια μου λενε τι ειναι αυτα που λες,τι πας να κανεις κ.τ.λ αρα κανεις δεν θελει να παει,εγω που θελω γιατι δεν βρισκω τιποτα????ακομα και για επικουρος βισμα θελει τωρα ποια!εχω απελπιστει!!!!!!!!!!!!!1 καραβακι να δουλεψω θελωωωωωωωωωω οχι να μου κατσει το τζοκερ!!!!

  6. #46
    Εγγραφή
    Jan 2013
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    12

    Προεπιλογή

    Σε τι διαφέρουν οι επίκουροι από τους ναυτοπαίδες;

  7. #47
    Εγγραφή
    May 2007
    Περιοχή
    Ηλιούπολη, Αθήνα
    Μηνύματα
    109

    Προεπιλογή

    Φίλε Γιώργο οι επίκουροι, ανήκουν στο ξενοδοχειακό τμήμα του Πλοίου και κάποια στιγμή θα εξελιχθούν σε καμαρώτοι, οι δε ναυτόπαιδες(τζόβενα) ανήκουν στο πλήρωμα καταστρώματος(κουβέρτα) και αυτοί με τη σειρά τους εξελίσσονται σε ναύτες.

  8. #48
    Εγγραφή
    Jan 2013
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    12

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από nektarios15 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε Γιώργο οι επίκουροι, ανήκουν στο ξενοδοχειακό τμήμα του Πλοίου και κάποια στιγμή θα εξελιχθούν σε καμαρώτοι, οι δε ναυτόπαιδες(τζόβενα) ανήκουν στο πλήρωμα καταστρώματος(κουβέρτα) και αυτοί με τη σειρά τους εξελίσσονται σε ναύτες.
    Νεκτάριε σε ευχαριστώ για την άμεση απάντησή σου!

  9. #49

    Προεπιλογή πλοιοσυνοδος σε τουριστικο σκαφος ειναι το ιδιο με τον επικουρο;

    γεια σας κι απο εμενα!εκανα προσφατα αιτηση για πλοιοσυνοδος σε τουριστικο σκαφος στην Κυλληνη.Ηθελα να ρωτησω ....σε αυτα τα σκαφη η δουλεια της πλοιοσυνοδου ειναι η ιδια με του επικουρου;Μου ειπαν καποια πραγματα στο τηλεφωνο, οτι πχ πρεπει να συγκεντρωνω τους τουριστες και να φροντιζω για αυτους σε ολη τη διαρκεια του ταξιδιου, αλλα μου τα ειπαν γρηγορα και το κινητο εκανε διακοπες και δεν τα ακουσα ολα.Θα πρεπει να καθαριζω και τουαλετες κτλ;Τα ενσημα αυτα ειναι τα ιδια με του επικουρου;Θα μπορουσα δηλαδη να συγκεντρωσω ενσημα ως πλοιοσυνοδος σε τουριστικα σκαφη και να κανω αργοτερα αιτηση σε επιβατηγα σε βαθμιδα ανωτερη του επικουρου;Επισης, γνωριζει καποιος τον μισθο του πλοιοσυνοδου σε ενα τετοιο σκαφος;το οτι εχω πτυχιο πανεπιστημιου, φανταζομαι οτι δεν αλλαζει σε κατι τον μισθο.....Και να ρωτησω κατι τελευταιο...η διαμονη που γινεται;εχω την εντυπωση πως αυτα τα σκαφη δεν εχουν καμπινες,ή κανω λαθος;Ευχαριστω προκαταβολικα για τις απαντησεις σας

  10. #50

    Προεπιλογή

    Στο συνημμένο αρχεί θα δεις ότι δικαιολογούν θέση μια επίκουρου τα πιο μικρά οπότε μάλον για επίκουρο θα σε ναυτολογούν.
    Συνημμένα Αρχεία Συνημμένα Αρχεία

Σελίδα 5 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 3456 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας