Σελίδα 86 από 88 ΠρώτηΠρώτη ... 36768485868788 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 851 έως 860 από 879

Θέμα: Αγ. Γεώργιος [Ag. Georgios, Olympus, Elli T., Maria G., Okudogo 3]

  1. #851
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αμπελόκηποι/Αρτέμιδα
    Μηνύματα
    1.873

    Προεπιλογή

    Πήρε μάλιστα το αυτί μου για τουλάχιστον 20 παρατηρήσεις στο πλοίο, όσον αφορά τα θέματα ασφαλείας, που ουσιαστικά το καθιστούν- έστω και προσωρινά- αναξιόπλοο!!!! Μιλάμε ζούμε στη χώρα της φαιδράς πορτοκαλέας! Απαράδεκτα πράγματα....

  2. #852
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    10.509

    Προεπιλογή

    Ούτε και σήμερα πραγματοποιήθηκε το δρομολόγιο του πλοίου και φυσικά οι αντιδράσεις στα Δωδεκάνησα είναι έντονες όπως διαβάζουμε εδώ. Για να δούμε αν θα καταφέρει να ξεκινήσει ή αν θα κηρυχθεί έκπτωτη η εταιρία του.

  3. #853
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη!!!
    Μηνύματα
    2.239

    Προεπιλογή

    Μου θυμίζει λίγο από όσα ζήσαμε πριν 2-3 χρόνια με τον αποκλεισμό της Σαμοθράκης.

  4. #854
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.126

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Ellinis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ούτε και σήμερα πραγματοποιήθηκε το δρομολόγιο του πλοίου και φυσικά οι αντιδράσεις στα Δωδεκάνησα είναι έντονες όπως διαβάζουμε εδώ. Για να δούμε αν θα καταφέρει να ξεκινήσει ή αν θα κηρυχθεί έκπτωτη η εταιρία του.
    Κ να κηρυχθεί έκπτωτη θα πάρει τη γραμμή με απ'ευθείας ανάθεση λόγω έλλειψης προσφερομένου,το ΠΡΕΒΕΛΗΣ είναι Πέραμα.
    Πάντως όταν παίρνουν την γραμμή από το ΣΑΣ,καλό είναι μαζί με την εγγυητική επιστολή να προσκομίζουν κ κανένα πιστοποιητικό αξιοπλοϊας.Επιπλέον θα έπρεπε να υπάρχει μιά γνωμοδοτική επιτροπή.παλιοί πλοίαρχοι κλπ,για το εάν το εκάστοτε πλοίο μπορεί να προσεγγίζει ασφαλώς τα δύσκολα λιμάνια με βάσει τις ελικτικές του ικανότητες.

  5. #855
    Εγγραφή
    Feb 2018
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Μηνύματα
    508

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως όταν παίρνουν την γραμμή από το ΣΑΣ,καλό είναι μαζί με την εγγυητική επιστολή να προσκομίζουν κ κανένα πιστοποιητικό αξιοπλοϊας.Επιπλέον θα έπρεπε να υπάρχει μιά γνωμοδοτική επιτροπή.παλιοί πλοίαρχοι κλπ,για το εάν το εκάστοτε πλοίο μπορεί να προσεγγίζει ασφαλώς τα δύσκολα λιμάνια με βάσει τις ελικτικές του ικανότητες.
    Αν θυμάμαι καλά, όταν το Πρέβελης είχε πρόβλημα η ΑΝΕΚ φρόντιζε να ναυλώσει πλοίο νά κάνει τα δρομολόγια στην θέση του. Ακόμα και η ΣΑΟΣ είχε προσπαθήσει να καλύψει τις ανάγκες με το AZORES EXPRESS. Δεν θα πρέπει και η SEA SPEED LINES να ενεργήσει ανάλογα; Έτσι θα έδειχνε σοβαρότητα και θα καθιστούσε δυσκολότερη την έκπτωση της. Φαίνεται να ενεργεί σαν να θέλει και η ίδια να απαλλαγεί από τη γραμμή.
    Ή, μάλλον, εγώ δεν έχω ιδέα για το πώς σκέφτονται οι ακτοπλόοι ...
    Δεν έχω καμιά σχέση με καμιά ναυτιλιακή.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη OfTheHighSeas : 18-07-2022 στις 15:31

  6. #856
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη!!!
    Μηνύματα
    2.239

    Προεπιλογή

    Με τι χρήματα να ναυλώσει άλλο πλοίο ;;

  7. #857
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αμπελόκηποι/Αρτέμιδα
    Μηνύματα
    1.873

    Προεπιλογή

    Πάντως το παπόρο εξακολουθεί να στολίζειτ ον κεντρικό λιμένα,,,

  8. Lightbulb

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από OfTheHighSeas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ή, μάλλον, εγώ δεν έχω ιδέα για το πώς σκέφτονται οι ακτοπλόοι...
    Όταν αντιμετωπίζεις αυτήν την δυσκολία, θα λες τρεις φορές δυνατά "ΑΓΟΥΔΗΜΟΣ" και αυτομάτως θα έρχεται η επιφοίτηση.

  9. #859
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.126

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από thanos75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως το παπόρο εξακολουθεί να στολίζειτ ον κεντρικό λιμένα,,,
    Ούτε λεφτά να το πάρουν τα Ρ/Κ δεν έχουν!
    Είναι κ στη θέση του ΠΑΝΑΓΙΑ ΤΗΝΟΥ,αν λέει αυτό κάτι...

  10. #860

    Προεπιλογή

    Συγκυρίες... παραλείψεις... ζημιές στο παρελθόν... πολλά μαζεμένα, ένα πολύ καλό βήμα θα ήταν το πλοίο να είχε δηλώσει δρομολόγηση στην γραμμή ΕΛΛΑΔΑ - ΚΥΠΡΟ, πιστεύω θα είχε μπει, θα δούλευε αυτό το διάστημα και θα ήταν ένας τρόπος να βάλει χρήματα στο ταμείο κι έπειτα έβλεπαν τι θα γίνει.

Σελίδα 86 από 88 ΠρώτηΠρώτη ... 36768485868788 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας