Σελίδα 13 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 31112131415 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 121 έως 130 από 220

Θέμα: Παναγία Σουμελά [Panagia Soumela - Lady of Mann]

  1. #121

    Προεπιλογή

    Τελικά ο κ.Μανούσης δεν καταλαβαίνει και πολλά... Ζητάει και τα ρέστα. Αν ήταν έτσι όλα τα πλοία που κάνουν άγονες έπρεπε να ακινητοποιηθούν.Από ότι καταλαβαίνω από το άρθρο υπάρχει πλέον ένας φαύλος κύκλος μεταξύ του ΥΕΝ και του κ.Μανούση όσον αφορά τα δεδουλευμένα. Από την μια - αν ισχύει βέβαια - έχει κάποιο δίκαιο ο κ.Μανούσης εάν δεν έχουν πληρωθεί ακόμα τα οφειλόμενα και από την άλλη και το Υπουργείο με την σειρά του έχει και αυτό δίκαιο για την μη τήρηση των συμβάσεων...Αλλά νομίζω παρατραβήχτηκε αυτήν την φορά το σκοινί.
    [I]I am the Queen of the Sea [/I]

  2. #122

    Προεπιλογή

    εγω προτιμω να κοιταξω την μερια που εχουν οι ναυτικοι δικιο και δεν εχουν πληρωθει!

  3. #123
    moutsokwstas Guest

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από fotini86 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά ο κ.Μανούσης δεν καταλαβαίνει και πολλά... Ζητάει και τα ρέστα. Αν ήταν έτσι όλα τα πλοία που κάνουν άγονες έπρεπε να ακινητοποιηθούν.Από ότι καταλαβαίνω από το άρθρο υπάρχει πλέον ένας φαύλος κύκλος μεταξύ του ΥΕΝ και του κ.Μανούση όσον αφορά τα δεδουλευμένα. Από την μια - αν ισχύει βέβαια - έχει κάποιο δίκαιο ο κ.Μανούσης εάν δεν έχουν πληρωθεί ακόμα τα οφειλόμενα και από την άλλη και το Υπουργείο με την σειρά του έχει και αυτό δίκαιο για την μη τήρηση των συμβάσεων...Αλλά νομίζω παρατραβήχτηκε αυτήν την φορά το σκοινί.
    και την πληρωνουν οι κατοικοι των νησιων, ας μπει καποιο τελος σε αυτη την ιστορια, αρκετα μας ταλαιπωρησαν οι κυριοι με τα καμωματα τους τελικα.

  4. #124
    Εγγραφή
    Dec 2008
    Περιοχή
    Αίγιο
    Μηνύματα
    564

    Προεπιλογή

    ΕΚΑΝΑ ΕΝΑ ΤΑΞΙΔΙ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΝΑΓΙΑ ΣΟΥΜΕΛΑ ΑΠΟ ΛΑΥΡΙΟ ΓΙΑ ΛΗΜΝΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΦΗΣΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΟΥΤΕ ΤΟ ΠΛΟΙΟ ΟΥΤΕ ΤΟ ΠΛΗΡΩΜΑ ΤΟΥ.

  5. #125

    Προεπιλογή

    Μην σε απασχολεί και πολύ αυτό Φίλιππε! Δεν είσαι ο μόνος. Και γω μια φορά ταξίδεψα με πλοίο της ΣΑΟΣ (γιατί δεν υπήρχε άλλο πλοίο για τον προορισμό που ήθελα) και έδωσα υπόσχεση στον εαυτό μου ότι την επόμενη που θα υπάρχει πάλι μόνο πλοίο της ΣΑΟΣ να πάω κολυμπώντας!!!

    Μην μιλήσουμε για μέσους όρους ηλικίας των πληρωμάτων!! :???::???:
    [I]I am the Queen of the Sea [/I]

  6. #126
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Μυτιλήνη-Ευρειακή Γέρας
    Μηνύματα
    2.814

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από fotini86 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην σε απασχολεί και πολύ αυτό Φίλιππε! Δεν είσαι ο μόνος. Και γω μια φορά ταξίδεψα με πλοίο της ΣΑΟΣ (γιατί δεν υπήρχε άλλο πλοίο για τον προορισμό που ήθελα) και έδωσα υπόσχεση στον εαυτό μου ότι την επόμενη που θα υπάρχει πάλι μόνο πλοίο της ΣΑΟΣ να πάω κολυμπώντας!!!

    Μην μιλήσουμε για μέσους όρους ηλικίας των πληρωμάτων!! :???::???:
    μηπως εχεις δουλεψει στο νονα μαιρη παλια?

  7. #127

    Προεπιλογή

    τι εννοει ο ποιητης??

  8. #128

    Προεπιλογή

    Τι ακριβώς εννοείς Μάνο; Αν έχω δουλέψει στο Νόνα Μαίρη;; GA μυρίζομαι..

    Πάντως καμία σχέση αν είναι αυτή η απορία σου, δεν είμαι ναυτικός (ή ναυτικίνα :?)
    [I]I am the Queen of the Sea [/I]

  9. #129
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Μυτιλήνη-Ευρειακή Γέρας
    Μηνύματα
    2.814

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από fotini86 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι ακριβώς εννοείς Μάνο; Αν έχω δουλέψει στο Νόνα Μαίρη;; GA μυρίζομαι..

    Πάντως καμία σχέση αν είναι αυτή η απορία σου, δεν είμαι ναυτικός (ή ναυτικίνα :?)
    Ναι γιατι ηξερα μια φωτεινη που ημασταν στο θεοφιλος και πηγε μετεπειτα στο νονα μαιρη που εχω να τη δω χρονια και νομιζα οτι θα συναντιομασταν μεσω του site .συνεχιζουμε λοιπον

  10. #130

    Προεπιλογή

    Ok λοιπόν λύθηκε και αυτό και όπως καταλαβαίνεις έλυσες την απορία του Sylver + την δική μου.
    [I]I am the Queen of the Sea [/I]

Σελίδα 13 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 31112131415 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας