Σελίδα 20 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 101819202122 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 191 έως 200 από 220

Θέμα: Παναγία Σουμελά [Panagia Soumela - Lady of Mann]

  1. #191
    Εγγραφή
    May 2009
    Περιοχή
    Κύπρος,Λευκωσία
    Μηνύματα
    389

    Προεπιλογή

    Ο καταπέλτης κάνει για να σκάβουν δρόμους!
    [SIZE=2][COLOR=Black][SIZE=4][FONT=System][B][U]

    [/U][/B][/FONT][/SIZE][/COLOR][/SIZE][URL="http://www.salamisorganisation.com/"] [/URL]

  2. #192
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    ΡΑΦΗΝΑ / ΒΟΛΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ....
    Μηνύματα
    1.996

    Προεπιλογή

    Τουλάχιστον είναι στη θέση του. Αλλά αν συνεχίσει έτσι τον βλέπω να καταλήγει σαν τον καταπέλτη του Εξπρές Λήμνος.
    http://www.rafinavessels.webs.com

  3. #193
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Μηνύματα
    1.089

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Ellinis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Mιας και ήταν αδύνατο να το πιάσω ολόκληρο από κοντά λόγω εμποδίων, έκανα ένα κολάζ...
    Ολόκληρο αλλά από πιο μακριά το ανέβασα στο γκάλερι.

    Image1.jpg
    Ετσι κι' αλλιώς και το ίδιο το βαπόρι σαν κολάζ είναι!!!
    Αλλο μπροστά και άλλο πίσω.

  4. #194

    Προεπιλογή

    γεια σας παιδια, πρωτη φορα που ανεβαζω φωτογραφιες, οι οποιες ειναι απο κινιτο και η ποιοτητα ισως οχι και η καλυτερη.

    Παναγια σουμελα (σε αθλια κατασταση... οπως ολα οσα εχουν παρατησει εκει απτην ΣΑΟΣ)

    DSC00420.jpg
    DSC00421.jpg

  5. #195
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Μηνύματα
    1.089

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από zgeorgar Εμφάνιση μηνυμάτων
    γεια σας παιδια, πρωτη φορα που ανεβαζω φωτογραφιες, οι οποιες ειναι απο κινιτο και η ποιοτητα ισως οχι και η καλυτερη.

    Παναγια σουμελα (σε αθλια κατασταση... οπως ολα οσα εχουν παρατησει εκει απτην ΣΑΟΣ)

    DSC00420.jpg
    DSC00421.jpg
    Μια χαρά είναι!
    Καλώς ήρθες.

  6. #196
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    10.510

    Προεπιλογή

    To ΠΑΝΑΓΙΑ ΣΟΥΜΕΛΑ παραμένει στη γνώριμη του θέση για δεύτερο χρόνο.
    Έχοντας κάνει ένα ευχάριστο ταξίδι μαζί του, πριν 2 χρόνια μαζί του, δεν μπορώ να πω οτι μου άρεσε που το είδα σε αυτή την κατάσταση.

    Όμως συγκρίνοντας το με το ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ που το αντικατέστησε, δεν μπορώ να πω... καμία σχέση! Οι χώροι και το ταξίδεμα του Νελίτικου είναι σαφώς ανώτεροι.

    soumela.jpg

  7. #197
    Εγγραφή
    Dec 2008
    Περιοχή
    Αίγιο
    Μηνύματα
    564

    Προεπιλογή

    Να πω ενα μπραβο στον φιλο ellinis για τις φωτο.Οχι οτι ειναι ευχαριστες...Οντος δεν τιθεται θεμα συγκρισης αναμεσα στον ΤΑΞΙΑΡΧΗ και στο ΠΑΝΑΓΙΑ ΣΟΥΜΕΛΑ.Η εταιρια δεν του εκανε καμια ανακαινιση στους εσωτερικους του χωρους εκτος απο το σαλονι στην πρυμη που δημιουργηθηκε κατα την μετασκευη του στο περαμα.Μετα περνουσες εναν υπερβολικα στενο διαδρομο και απο εκει μπορουσες να πας στους υπολοιπους χωρους του πλοιου.Μετα αν δεν κανω λαθος υπηρχε το self service ενας χωρος με καθισματα και μετα το πλωριο σαλονι.Παντως εκει που εβαζε τα γυαλια στα υπολοιπα πλοια της εταιριας ηταν στον μηχανικο τομεα.Τοπλοιο σε αντιθεση με τα υπολοιπα της εταιριας δεν εβγαζε πολλα προβληματα.

  8. #198
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    10.510

    Προεπιλογή

    Mια χαρά το θυμάσαι... και κάπου πριν το πλωριό σαλόνι είχε μια στενή σκάλα που ανέβαζε στο πάνω ντεκ όπου και βρίσκονται οι λίγες καμπίνες του.

    Το πλοίο αυτό είχε μια άκρως επιτυχημένη πορεία για 30 σχεδόν χρόνια, στις θάλασσες της Ιρλανδίας και στις Αζόρες. Όμως η αγορά του από τη Σάος δεν ήταν αυτό που του άξιζε...

  9. #199
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    ΜΥΤΙΛΗΝΗ
    Μηνύματα
    1.104

    Προεπιλογή

    Κατά την γνώμη μου όχι μόνο η ΣΑΟΣ αλλά κυρίως η μετασκευή δεν του άξιζε. Νομίζω ότι χάλασε και η αξιοπλοία του.
    [FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][I]Το ζήτημα είναι από που βλέπει κανείς τον Ουρανό.
    Εγώ τον έχω δει από καταμεσίς της Θάλασσας.[/I][/SIZE]
    (Οδ. Ελύτης)
    __________________________________________

    [/FONT]

  10. #200
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    10.510

    Προεπιλογή

    Στο λίγο που ταξίδεψε στο Αιγαίο άκουσα τα σχολιανά, τι ψαροκασέλα, σαράβαλο, ποταμόπλοιο, και εγώ δεν ξέρω τι άλλο κοσμιτικό επίθετο του κόλησαν...

    όμως στις δύσκολες θάλασσες της Ιρλανδίας που έμεινε για 30 χρόνια, η "Κυρά του Μάν" έγραψε τη δικιά της ιστορία...

    lady.jpg

Σελίδα 20 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 101819202122 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας