Σελίδα 11 από 31 ΠρώτηΠρώτη ... 91011121321 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 101 έως 110 από 305

Θέμα: Ιστορίες Ναυτικών - Εμπειρίες από ταξίδια (Seamen memories - Sea experiences)

  1. #101
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Παντου και πουθενα
    Μηνύματα
    1.240

    Προεπιλογή

    Μια ιστορια που θυμηθηκα και θα σας κανει να γελασετε πιστευω...Πρωτομπαρκος εγω και αναλαμβανω να γραφω το ημερολογιο μηχανης..Πρωτη Κυριακη στο καραβι εγω και ενω ολοι δεν δουλευαν εγω κατεβαινω κατα τις 10 για τις σχετικες μετρησεις..βρισκομουν στις σεντινες και μετρουσα τη σταθμη στη δεξαμενη σαρωσεως,ειχε καιρο εκεινη την ημερα και ξαφνικα νιωθω ενα μεγαλο τρανταγμα προφανως απο καποιο κυμα που χτυπησε στη πλωρη,περνανε πολυ λιγα δευτερολεπτα και χτυπαει σημα εγκαταληψεως,το βλεπω εγω μενω κοκκαλο για 2-3 δευτερολεπτα και αμεσως πεταω το ντοσιε τρεχω στο control φοραω το κρανος παιρνω ενα σωσιβιο και φοραω και ξεκιναω τρεχοντας κατατρομαγμενος να παω στο muster station..φτανω επιτελους πανω σε κλασματα δευτερολεπτου και τοτε με κοιταει ο πρωτος και μου λεει τελειωσες με το ημερολογιο και ηρθες στο γυμνασιο???τοτε καταλαβα οτι προκειται για γυμνασιο και αρχισα να ηρεμω..πραγματικα εχασα 2 χρονια απο τη ζωη μου εκεινη την ημερα..
    [I][B]Ειναι ωραια η θαλασσα γιατι κινειται παντα
    και αν εχεις βρει πολλες στεριες καμια δε σ'αραζει,
    ειναι η ωραια η θαλασσα γιατι με εσενα μοιαζει..!
    [/B][/I][SIGPIC][/SIGPIC]

  2. Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από mastropanagos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια ιστορια που θυμηθηκα και θα σας κανει να γελασετε πιστευω...Πρωτομπαρκος εγω και αναλαμβανω να γραφω το ημερολογιο μηχανης..Πρωτη Κυριακη στο καραβι εγω και ενω ολοι δεν δουλευαν εγω κατεβαινω κατα τις 10 για τις σχετικες μετρησεις..βρισκομουν στις σεντινες και μετρουσα τη σταθμη στη δεξαμενη σαρωσεως,ειχε καιρο εκεινη την ημερα και ξαφνικα νιωθω ενα μεγαλο τρανταγμα προφανως απο καποιο κυμα που χτυπησε στη πλωρη,περνανε πολυ λιγα δευτερολεπτα και χτυπαει σημα εγκαταληψεως,το βλεπω εγω μενω κοκκαλο για 2-3 δευτερολεπτα και αμεσως πεταω το ντοσιε τρεχω στο control φοραω το κρανος παιρνω ενα σωσιβιο και φοραω και ξεκιναω τρεχοντας κατατρομαγμενος να παω στο muster station..φτανω επιτελους πανω σε κλασματα δευτερολεπτου και τοτε με κοιταει ο πρωτος και μου λεει τελειωσες με το ημερολογιο και ηρθες στο γυμνασιο???τοτε καταλαβα οτι προκειται για γυμνασιο και αρχισα να ηρεμω..πραγματικα εχασα 2 χρονια απο τη ζωη μου εκεινη την ημερα..
    αχαχαχαχα καλό είδες όμως συχγρονισμός πρώτα το κύμα μετά το σήμα

  3. #103
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Παντου και πουθενα
    Μηνύματα
    1.240

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    αχαχαχαχα καλό είδες όμως συχγρονισμός πρώτα το κύμα μετά το σήμα
    Αυτο ηταν που με εκανε να τρομαξω φιλε μου,γιατι πιστεψα οτι κατι συνεβαινε και δεν ηξερα αν θα γινοταν γυμνασιο εκεινη την ημερα..ουτε καν το ειχα ακουσει..
    [I][B]Ειναι ωραια η θαλασσα γιατι κινειται παντα
    και αν εχεις βρει πολλες στεριες καμια δε σ'αραζει,
    ειναι η ωραια η θαλασσα γιατι με εσενα μοιαζει..!
    [/B][/I][SIGPIC][/SIGPIC]

  4. #104

    Προεπιλογή

    Σίγουρα δεν είναιτο πιο ευχάριστο να είσαι σε ένα από τα κατώτερα σημεία του βαποριού (στις σεντίνες) και να ακούς εγκατάλειψη... Και να είναι το φώς αρκετά καταστρώματα πάνω... Δικαιολογημένη η τρομάρα σου συνονόματε... Κι ευτυχώς που γίνοντια τα γυμνάσια ώστε να είναι προετοιμασμένο το πλήρωμα...

  5. Thumbs up

    ΜαστροΚώστα όποτε έχεις χρόνο θα μας ''ταξιδέψεις'' με κάποια ιστορία σου απ'τα εξωτικά λιμάνια που έχεις επισκευτεί.;

  6. #106
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    4.177

    Προεπιλογή

    Συμφωνώ με τον nikitasko. Κώστα περιμένουμε...

  7. #107
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Παντου και πουθενα
    Μηνύματα
    1.240

    Προεπιλογή

    Θα ηθελα να αφιερωσω αυτο το βιντεο που βρηκα σε ολους τους ναυτικους του forum αλλα και αυτους που ταξιδευουν αυτη τη στιγμη...Καλα ταξιδια να εχουν και ο Αι Νικολας στη πλωρη τους..!!
    http://www.youtube.com/watch?v=ySFfi1TB2qg
    [I][B]Ειναι ωραια η θαλασσα γιατι κινειται παντα
    και αν εχεις βρει πολλες στεριες καμια δε σ'αραζει,
    ειναι η ωραια η θαλασσα γιατι με εσενα μοιαζει..!
    [/B][/I][SIGPIC][/SIGPIC]

  8. #108
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Περιοχή
    Παντα κοντα στην θαλασσα
    Μηνύματα
    4.510

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από mastropanagos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα ηθελα να αφιερωσω αυτο το βιντεο που βρηκα σε ολους τους ναυτικους του forum αλλα και αυτους που ταξιδευουν αυτη τη στιγμη...Καλα ταξιδια να εχουν και ο Αι Νικολας στη πλωρη τους..!!
    http://www.youtube.com/watch?v=ySFfi1TB2qg
    Παναγιώτη, το χορεύουμε άμα τύχη καμιά φορά .

  9. #109
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Παντου και πουθενα
    Μηνύματα
    1.240

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από mastrokostas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παναγιώτη, το χορεύουμε άμα τύχη καμιά φορά .
    Για κοιτα και στο θεμα με τα μουσικα βιντεο και τις αφιερωσεις...Και βεβαια θα το χορεψουμε...Οταν το ακουω αυτο το τραγουδι με πιανει μια τρελα να μπαρκαρω,και επειδη ξερω τωρα οτι δεν θα μπαρκαρω τελικα,τρελενομαι..!!
    [I][B]Ειναι ωραια η θαλασσα γιατι κινειται παντα
    και αν εχεις βρει πολλες στεριες καμια δε σ'αραζει,
    ειναι η ωραια η θαλασσα γιατι με εσενα μοιαζει..!
    [/B][/I][SIGPIC][/SIGPIC]

  10. #110
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Περιοχή
    Παντα κοντα στην θαλασσα
    Μηνύματα
    4.510

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από nikitasko Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΜαστροΚώστα όποτε έχεις χρόνο θα μας ''ταξιδέψεις'' με κάποια ιστορία σου απ'τα εξωτικά λιμάνια που έχεις επισκευτεί.;
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από efouskayak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ με τον nikitasko. Κώστα περιμένουμε...
    Δωστε μου λιγο χρονο και κατι θα γραψω παλι .

Σελίδα 11 από 31 ΠρώτηΠρώτη ... 91011121321 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας