Σελίδα 2 από 31 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 11 έως 20 από 305

Θέμα: Ιστορίες Ναυτικών - Εμπειρίες από ταξίδια (Seamen memories - Sea experiences)

  1. #11
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Περιοχή
    Παντα κοντα στην θαλασσα
    Μηνύματα
    4.510

    Προεπιλογή

    Καταρχήν χαίρομαι πολύ που σας άρεσε η ιστοριούλα μου .Δυστυχώς δεν έχω πολύ χρόνο για να γράφω συχνά , και δεν είμαι και καλός στα γραπτά όπως θα έχετε διαπιστώσει ,αλλά με την προτροπή μερικών φίλων του Naytilia αποφάσισα να δω αν θα σας έλεγαν κάτι οι εμπειρίες μου στα βαπόρια .Πάντως δεν περίμενα ποτέ ότι από μια δική μου ιστορία θα μπορούσε κάποιος να βουρκώσει. Να είμαστε καλά και έχουμε να πούμε πολλά!

  2. #12
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Και τις ιστορίες όχι μόνο γραπτά αλλα και στις συναντήσεις μας όλοι μια παρέα!

  3. #13
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Περιοχή
    Παντα κοντα στην θαλασσα
    Μηνύματα
    4.510

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Apostolos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και τις ιστορίες όχι μόνο γραπτά αλλα και στις συναντήσεις μας όλοι μια παρέα!
    Οι ιστορίες Απόστολε θέλουν κρασάκι , χρόνο και καλή παρέα !Και εμείς έχουμε μόνο το τελευταίο .Θα κανονίσουμε καμιά φορά συναντήσει σε κάνα κουτουκάκι στον Πειραιά (να βρούμε χρόνο πρώτα ) ,και εκεί θα γίνει της Βραζιλίας ! Γιατί με φρεντο , μόνο για ομόλογα μπορεί κάποιος να συζητήσει


  4. #14
    Εγγραφή
    Feb 2006
    Περιοχή
    Πειραιας-Jinhae Κορέα
    Μηνύματα
    622

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από mastrokostas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι ιστορίες Απόστολε θέλουν κρασάκι ....
    ....κουτουκάκι στον Πειραιά
    Μαστροκώστα είπες τη σωστή κουβέντα!

  5. #15
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Νάξο - Άνδρο
    Μηνύματα
    4.998

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από mastrokostas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι ιστορίες Απόστολε θέλουν κρασάκι , χρόνο και καλή παρέα !Και εμείς έχουμε μόνο το τελευταίο .Θα κανονίσουμε καμιά φορά συναντήσει σε κάνα κουτουκάκι στον Πειραιά (να βρούμε χρόνο πρώτα ) ,και εκεί θα γίνει της Βραζιλίας ! Γιατί με φρεντο , μόνο για ομόλογα μπορεί κάποιος να συζητήσει


    XAXAXAXAXA Σωστός

  6. #16

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Nikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην προτελευταία μας συνάντηση μας είχαμε πει να δημιουργήσουμε μία τέτοια ενότητα .
    Προσωπικά θα ήθελα να νιώσω σαν να ταξίδευα σε πλοίο, να μάθω πώς είναι πως νιώθουν οι ναυτικοί μας.
    Γι αυτό δηουργήσαμε αυτήν την ενότητα.
    Φίλε mastrokosta είναι αληθινή η ιστορία σου και αυτό αρκεί πραγματικά για μας να γράφουμε όπως νιώθουμε όπως έχουμε ζήσει.
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από mastrokostas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι ιστορίες Απόστολε θέλουν κρασάκι , χρόνο και καλή παρέα !Και εμείς έχουμε μόνο το τελευταίο .Θα κανονίσουμε καμιά φορά συναντήσει σε κάνα κουτουκάκι στον Πειραιά (να βρούμε χρόνο πρώτα ) ,και εκεί θα γίνει της Βραζιλίας ! Γιατί με φρεντο , μόνο για ομόλογα μπορεί κάποιος να συζητήσει

    Πάντως και σε εκέινη τη συνάντηση μια χαρά ιστορίες είπες Mastrokosta (δε θυμάμαι αν ήταν με το φρέντο ή αργότερα με το τζίν) και έδπεσε η ιδέα "δεν τα γράφεις μάστορα στο φόρουμ για να μείνουν και να τα δούν και όσοι δεν μπορούν να έρθουν στις συναντήσεις". Και καλό είναι να γράψουν και οι υπόλοιποι ιστορίες τους, εμένα προσωπικά οι ιστορίες του μαστρο Κώστα μου θύμισαν παρόμοιες που είχα ακούσει από τον πατέρα μου αλλά όπως έιχα πει και στη συνάντηση δεν μπορώ να γράψω από δέυτερο χέρι ενω είναι τόσοι ναυτικοί στο φόρουμ που μπορούν να τα γράψουν όπως τα έζησαν.

  7. #17
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Εγώ βάζω και το χώρο και το κρασί (άντε και καμιά μικρή ιστορία) βάλτε τα σουβλάκια και το κανονιζουμε! Αρκεί να είναι Σάββατο (το επόμενο?) γιατι μας βλέπω να το ξενυχτάμε

  8. #18
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Νάξο - Άνδρο
    Μηνύματα
    4.998

    Προεπιλογή

    Πραγματικά θα ήθελα να είμαι στην παρέα σας αλλά όπως ξέρετε τα Σαββατοκύριακα είμαι στην Νάξο, όχι τίποτα άλλο θα χάσω και την κρασό παρέα.

  9. #19
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    4.177

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Apostolos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ βάζω και το χώρο και το κρασί (άντε και καμιά μικρή ιστορία) βάλτε τα σουβλάκια και το κανονιζουμε! Αρκεί να είναι Σάββατο (το επόμενο?) γιατι μας βλέπω να το ξενυχτάμε
    Δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει Σάββατο αυτή η συνάντηση και το λέω απο τώρα !!!!!! Δημοκρατικά και όμορφα χαχαχαχαχαα

  10. #20
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Νάξο - Άνδρο
    Μηνύματα
    4.998

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από efouskayak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει Σάββατο αυτή η συνάντηση και το λέω απο τώρα !!!!!! Δημοκρατικά και όμορφα χαχαχαχαχαα
    Μου αρέσουν αυτές οι δημοκρατικές διαδικασίες

Σελίδα 2 από 31 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας