Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 30 από 32

Θέμα: Πρόσκρουση Νήσος Μύκονος στον Εύδηλο

  1. #21
    Εγγραφή
    Jun 2008
    Περιοχή
    Νεο Καρλοβασι-Σαμος & Νέο Ηράκλειο-Αττικής
    Μηνύματα
    641

    Post

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από mastrokostas Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...πολύ άδικο σε περιπτώσεις ατυχημάτων, να βγαίνουμε και να λεμε το μακρύ μας και το κοντό μας, στις πλάτες αυτών των ανθρώπων ,που δεν είναι καραβαλατρες, αλλά ναυτικοί που κάνουν καριέρα και ζουν τις οικογένειες τους από αυτήν την δουλειά .
    Ουτε το μακρυ μου βγηκα και ειπα, ουτε το κοντο μου.
    Μ' ενα 8 στο Αιγαίο... είναι όμορφα σου λέω.
    είναι όμορφα σου λέω... μ' 'ενα 8 στο Αιγαίο

  2. #22

    Προεπιλογή

    Φίλε μου Ζama σαν να παρεξήγησες τα λεγόμενα του Λεο και του Κώστα.
    Δεν αναφέρθηκαν αποκλειστικά σε εσένα.Σου εξηγούν οτι εάν ανέβουν φωτογραφίες θα βγει ο καθένας και θα πει οτι του έρθει συνήθως χωρίς γνώση επι του θέματος και επίγνωση για το τί μπορεί να προκαλέσει.

    Δεν γίνεται όμως σε κάθε μικροατύχημα να κάνουμε την ίδια κουβέντα.
    Το ναυτιλία αυτήν την θέση υποστηρίζει και προσπαθεί να την κρατήσει.Σε αυτό χρειαζεται τα μέλη δίπλα του και όχι απέναντί του.

  3. #23
    Εγγραφή
    Jun 2008
    Περιοχή
    Νεο Καρλοβασι-Σαμος & Νέο Ηράκλειο-Αττικής
    Μηνύματα
    641

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από zamas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ουτε το μακρυ μου βγηκα και ειπα, ουτε το κοντο μου.
    Ουτε εριξα ευθυνες ΠΟΥΘΕΝΑ
    Μ' ενα 8 στο Αιγαίο... είναι όμορφα σου λέω.
    είναι όμορφα σου λέω... μ' 'ενα 8 στο Αιγαίο

  4. #24
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Περιοχή
    Παντα κοντα στην θαλασσα
    Μηνύματα
    4.510

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από zamas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν ησουνα στην ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ του NAUTILIA θα ειχες ΔΕΙ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑI Ο zamas
    Aν ειναι ρωτησε τον κυριο Νικο Μ.
    Κ' εσει βγαινεις με το Leo.
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από zamas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ουτε το μακρυ μου βγηκα και ειπα, ουτε το κοντο μου.
    Το θέμα θα παρακαλέσω να κλείσει με την απάντηση του sylver 23 .
    Αν δεν σε ικανοποιεί η απάντηση, στην διάθεση σου, αλλά με ΠΜ σε παρακαλώ!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mastrokostas : 09-11-2010 στις 11:49

  5. #25
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Περιοχή
    Καρλοβασι Σαμος
    Μηνύματα
    87

    Προεπιλογή

    δηλαδη απ οτι καταλαβα δεν θελετε να αναφερουμε τιποτα παρα μονο τα <καλα > και φωτο αλλα ετσι δεν εχει νομίζω καμια ουσια η ενημέρωσή και ο Γιώργος ( zamas) ενημέρωσή εκανε και τιποτα άλλο και πως να το κανουμε η αναφορα για τον καπετανιο που εκανε που μαλλον αυτο σας πειραξε ειναι εμφανες οτι ο καπτα παντελης που ηταν μεχρι πριν λιγο το επεζε στα δάχτυλά του το βαπορι ρωτηστε και εμας που ταξιδευουμε συχνα.
    και αλίμονο να μην μπορουμε να μιλησουμε να πουμε τα πραγματα όπως ειναι αλωστε στην ενημέρωση πρεπει να συμβάλουμε ολοι μας και αν δεν ειμασταν κα εμεις στα νησια αλλος λιγο άλλος πολλή δεν θα μιλαγαμε τωρα.

  6. #26
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Athens, Syros-Tinos
    Μηνύματα
    9.162

    Προεπιλογή

    Εσείς φίλτατε σαν τι ταξιδέυετε? Σαν ειδικός στα ατυχήματα? Αν ο καπετάν Παντελής συνέβαινε να πάθει το ίδιο ατύχημα με τον τωρινό Πλοίαρχο, ποια είναι η θέση σας? Το ταξιδεύω συχνά δεν σημαίνει ότι γνωρίζω όλα τα πράγματα τόσο ώστε να μπορώ να σχολιάσω ένα ατύχημα και τα άιτια που τα προκάλεσαν. Τέλος, το σχόλιο του ότι εδώ λέμε τα καλά μόνο, αυτή είναι μια δική σας άποψη εντελώς προσωπική.

  7. #27
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη!!!
    Μηνύματα
    2.239

    Smile

    Έχω μία εντύπωση ότι το θέμα πλέον έχει λήξει...
    Το πλοίο πήρε άδεια απόπλοου και όλα καλά.
    Ας μη το συνεχίσουμε άλλο, γιατί δεν θα καταλήξουμε πουθενά.
    Η ζωή συνεχίζεται...

  8. #28
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Περιοχή
    Καρλοβασι Σαμος
    Μηνύματα
    87

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Leo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσείς φίλτατε σαν τι ταξιδέυετε? Σαν ειδικός στα ατυχήματα? Αν ο καπετάν Παντελής συνέβαινε να πάθει το ίδιο ατύχημα με τον τωρινό Πλοίαρχο, ποια είναι η θέση σας? Το ταξιδεύω συχνά δεν σημαίνει ότι γνωρίζω όλα τα πράγματα τόσο ώστε να μπορώ να σχολιάσω ένα ατύχημα και τα άιτια που τα προκάλεσαν. Τέλος, το σχόλιο του ότι εδώ λέμε τα καλά μόνο, αυτή είναι μια δική σας άποψη εντελώς προσωπική.
    ταξιδεύω σαν επιβατης και θελω ασφαλεια και να λεω ελευθερα την γνωμη μου. αλωστε ουτε εγω ουτε ο ζαμας δεν καναμε καμια επιθεώρηση στο συμβαν παρα μονο ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ μιας και ειμαστε κοντα για εσας που ειστε πιο μακρια.

  9. #29
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Athens, Syros-Tinos
    Μηνύματα
    9.162

    Προεπιλογή

    Αυτό κανείς δεν το σχολίασε αρνητικά, ούτε για εσένα ούτε για τον zamas και είναι λογικό, σεβαστό και το εκτιμούμε. Η ενημέρωση λοιπόν που ήρθε από άλλο μέλος, μέσα από το πλοίο ήταν σαφής (στο πρώτο πόστ), γιατί έπρεπε με το ζόρι να το φθάσουμε στον Α ή Β καπετάνιο? Μπορούμε να αναφέρουμε τα γεγονότα απλά χωρίς να μπαίνουμε σε προσωπικές προτιμήσεις ή εκτιμήσεις που δημιουργούν έριδες και εντάσεις ενίοτε. Ελπίζω να τα είπαμε όλα! Καλή συνέχεια και καλά ταξίδια στο πλοίο.

  10. #30
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    ¶νω Κυψέλη/Αγ.Θαλάιλεος Νάξου
    Μηνύματα
    576

    Προεπιλογή

    Επειδή έχω αρχίσει λίγο να εκνευρίζομαι προσωπικά και με ότι δίαβασα και στο θέμα με το ατύχημα του Νήσος Ρόδος και εδώ (για να μην παρεξηγηθώ ένας απλός επιβάτης είμαι, αδαής με τα θέματα της ναυσιπλοϊας κλπ κλπ κλπ κλπ) λέω αυτά μόνο και μόνο επιδή έχω δυο πάρα πολύ κοντινούς μου συγγενής πλοιάρχους στην ναυτιλία και τον πεθερό μου (που έχει βγεί πλεόν στην σύνταξη ο άνθρωπος καλή του ώρα) και έχω βιώσει το ξέσκισμα που γίνεται στο ότι για πάντα ο πλοίαρχος φταίει και τον σερνουμε στα δικαστήρια κλπ κλπ κλπ κλπ κλπ (πρίν αρκετά χρόνια οι γνωστες της ποντοπόρου θα γνωρίζουν για ένα ατύχημα που είχε ένα ελληνικό τάνκερ ανοιχτά της πελοποννήσου με παρολίγον περιβαντολογική ζημιά μετά το ατύχημα) θα ζητήσω να σταματήσουμε όλοι να αναφερόμαστε στους πλοιάρχους (είτε είμαστε σχετικοί με το θέμα είτε όχι) γιατί θα πώ το πιό απλό από όλα κι εμείς για ένα ατύχημα πχ που μπορεί να είχαμε ενεπλάκεί με το αυτοκίνητο μας δεν θα θέλαμε να βλέπαμε η να ακούγαμε τα μοίρια όσα κλπ κλπ κλπ κλπ.....ας ασχοληθούμε λοιπόν με αυτό που είμαστε από την αρχή εδώ (τα βαπόρια δλδ και να έχουμε απλά κάποια ενημέρωση για το ότι έχει συμβεί αν έχει συμβεί) και να τελειώνει η ιστορία.
    [SIGPIC][/SIGPIC]
    [B]ΟΠΟΙΟΣ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΔΕ ΓΛΕΝΤΑ, ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΞΑ ΔΕΝ ΠΑΕΙ, ΤΟ ΠΕΡΑΣΜΑ ΤΟΥ ΑΠ' ΤΗ ΖΩΗ, ΧΑΜΕΝΟ ΘΕ ΝΑ ΠΑΕΙ....!!![/B][COLOR=DarkOrange][B] We Love NAXOS


    [/B][/COLOR]

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας