Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 44

Θέμα: Ναυτικοί Όμιλοι ανά την Ελλάδα

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #1
    madbeezboy Guest

    Προεπιλογή

    euxaristw gia ti pliroforia...to koitaksa k ema8a oti me endiefere..

  2. #2
    Εγγραφή
    Apr 2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    54

    Προεπιλογή προς όσους γνωρίζουν και μπορούν να απαντήσουν

    Ενδιαφέρομαι να παρακολουθήσω μαθήματα ιστιοπλοΐας μια και ενδιαφέρομαι να αγοράσω μια βάρκα γύρω στα 3,5 με 4 μέτρα με εξωλέμβια μηχανή γύρω στους 5 με 8 HP αλλά θα έχει και πανί ιστιοφορίας Λατίνι.
    Είμαι συνταξιούχος αξιωματικός Ε. Ν. και είμαι 63 ετών.
    Παρακαλώ ενημερώστε με, ΄πως και που μπορώ να αποταθώ για να μάθω αν υπάρχουν τμήματα για εκμάθευση χειρισμού Λατινιού, μια και τέτιοι πανί θα έχει η βάρκα που θα αγοράσω.
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια σας
    [COLOR=green][B]:arrow: [/B][/COLOR][COLOR=#000000]¶μα ξέρεις να διαβάζεις, η ζωή είναι ένα ποίημα[/COLOR]
    [COLOR=green][B]papamarios[/B][/COLOR]

  3. #3

    Προεπιλογή

    Από όσο ξέρω μόνο οι ναυτοπρόσκοποι χρησιμοποιούν συστηματικά λατίνια και εξασκούνται στη χρήση τους.

  4. #4
    Εγγραφή
    Jun 2008
    Περιοχή
    Νεο Καρλοβασι-Σαμος & Νέο Ηράκλειο-Αττικής
    Μηνύματα
    641

    Post

    NA.O.K.
    Nαυταθλητικός Όμιλος Καρλοβασου


    Ιστοσελίδα (υπο κατρασκευή)
    http://www.naoksamos.gr/

  5. #5
    Εγγραφή
    Apr 2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    54

    Προεπιλογή πληροφορίες

    Ενδιαφέρομαι να παρακολουθήσω μαθήματα ιστιοπλοΐας μια και ενδιαφέρομαι να αγοράσω μια βάρκα γύρω στα 3,5 με 4 μέτρα με εξωλέμβια μηχανή γύρω στους 5 με 8 HP αλλά θα έχει και πανί ιστιοφορίας Λατίνι.
    Είμαι συνταξιούχος αξιωματικός Ε. Ν. και είμαι 63 ετών.

    Παρακαλώ ενημερώστε με, ΄πως και που μπορώ να αποταθώ για να μάθω αν υπάρχουν τμήματα για εκμάθευση χειρισμού Λατινιού, μια και τέτιοι πανί θα έχει η βάρκα που θα αγοράσω.
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια σας
    [COLOR=green][B]:arrow: [/B][/COLOR][COLOR=#000000]¶μα ξέρεις να διαβάζεις, η ζωή είναι ένα ποίημα[/COLOR]
    [COLOR=green][B]papamarios[/B][/COLOR]

  6. #6

    Προεπιλογή

    Οι περισσότεροι όμιλοι στις προηγούμενες σελίδες διοργανώνουν σχολές ιστιοπλοΐας ανοιχτής θαλάσσης πληροφορίες μπορείς να δεις στο θέμα για τα μαθήματα ιστιοπλοΐας και μπορέις να δεις και τις εντυπώσεις αυτών που τις παρακολούθησαν στο σχετικό θέμα στις περισσότερες (αν όχι όλες) διδάσκονται οι χειρισμοί του σκάφους με ιστιοφορία σλουπ βερμούδων (Bermuda Sloop). Για χειρισμό λατινιού από όσο ξέρω (κι έγραψα πριν) διοργανώνει σχολές για τα μέλη του το Σώμα Ελλήνων Προσκόπων για τους ναυτοπροσκόπους που χρησιμοποιούν τέτοια σκάφη, λόγω θεμάτων που νομίζω ότι έχουν σχέση με την αστική ευθύνη καά τη διάρκεια της εκπαίδευσης δεν μπορούν να τις παρακολουθήσουν άλλοι.
    Πάντως δεν νομίζω ότι θα αρνηθούν, αν βρεις μια Ομάδα ναυτοπροσκόπων στην περιοχή σου και ζητήσεις να σου δείξουν το χειρισμό του λατινιού δυο τρεις βαθμοφόροι, ίσως βέβαια από Σεπτέμβρη.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Παναγιώτης : 11-06-2008 στις 15:17

  7. #7
    Εγγραφή
    Apr 2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    54

    Προεπιλογή Ιστιοπλοΐας συνέχεια

    Φίλε Παναγιώτη
    Κάποιος που μένει Κυψέλη, είναι δύσκολο να βρει κάποιο όμιλο για παρακολούθηση μαθημάτων, και όταν του λέω και την ηλικία μου, συνταξιούχος αξιωματικός ΕΝ, ούτε μπαίνουν στο κόπο να απαντήσουν. Αν θες να σου στείλω όλα τα email, που έχω στείλει σε διάφορούς ναυτικούς ομίλους και αν πήρες εσύ απάντηση πήρα και εγώ. ¨όλα αυτά που βλέπουμε στα sites τους, δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα. Ζητούν πιτσιρικάδες οι πιο πολλοί όμιλοι. Εάν ξέρεις κάτι, όπως το forum θα κάνει μαθήματα ιστιοπλοΐας, πες μου λεπτομέρειες.
    Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια
    [COLOR=green][B]:arrow: [/B][/COLOR][COLOR=#000000]¶μα ξέρεις να διαβάζεις, η ζωή είναι ένα ποίημα[/COLOR]
    [COLOR=green][B]papamarios[/B][/COLOR]

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας